Ezt az öt eldugott európai települést érdemes felfedezni, mielőtt ellepnék a turisták

Középkori templomok, macskaköves utcák, végtelen olajfaligetek. Erősen ajánlott felkeresni az alábbi európai városkákat, ha szeretnénk felfedezni és megérteni az egyes országok lelkét.

David Farley amerikai szerző igencsak találóan fogalmazta meg, miért érdemes turistaként a felkapott nagyvárosok helyett az eldugott, apróbb településeket felkeresni; a globalizáció uralta jelen korunkban a falvak egyrészt visszatekintést kínálnak a múltba, másrészt jobban megtapasztalhatjuk általuk az adott országot vagy régiót, beleértve annak ételeit is. Ez valóban így igaz, hiszen a globalizáció hatására minden egységessé válik, a kultúrák közti különbségek kezdenek feloldódni, a tradíciók pedig eltűnni. Szerencsére azonban akadnak még olyan falvak itt Európában, közel hozzánk, amelyek újdonságot, szépséget és igaz lelkiséget hordoznak magukban.

1. Roundstone, Írország

A beszámolók szerint isteni szeder terem Roundstone kanyargós ösvényei mentén, de ha nem vagyunk odáig a bogyós gyümölcsökért, akkor is érdemes ellátogatni ebbe a 19. századi ír halászfaluba. Innen nincs messzire az ország egyik legérintetlenebb területe, a Connemara Nemzeti Park, melyet festői hegyek, kiterjedt mocsárvilág, gyepes puszták és erdők alkotnak. Persze akkor sem kell kétségbe esni, ha esik az eső (ez Írországban bizony gyakran előfordul). Akkor nincs más teendő, mint beülni az egyik helyi bárba, és megmelegedni egy pohár Guinness vagy egy ír whisky társaságában.

2. Folégandrosz, Görögország

Érintetlen környezet, kitűnő tengerpartok és a kék ötven árnyalata, avagy csodaszép tengervíz. Ezt a kicsiny területű (32 négyzetkilométeres) szigetet csupán hétszázan lakják, a táj azonban nagyon változatos, sziklafalakkal tagolt. Össze sem lehet hasonlítani a szomszédos Szantorinivel, nincsenek két emeletnél magasabb házak, se menő butikok és előkelő éttermek. Vannak helyette csodás, fehér homokos, eldugott strandok, kecskék a hegyoldalban, és régi, fából készült szélmalmok, melyeket a sós fuvallat hajt. Kitűnő opció lehet azok számára, akik a felkapott görög célpontok helyett valami igazán autentikusra és csendesebbre vágynak.

3. Hellnar, Izland

Habár a 11. században itt élt telepesek által épített halászházak maradványai azt sugallhatják, semmi nem változott a vikingek megérkezése óta, bizonyos értelemben mégis Izland legkorszerűbb faluja ez a korábban halászati központnak számító település. Jelenlegi lakosai – akik javarészt ma is halászatból élnek – igencsak elkötelezettek a környezet védelme iránt. Az itt található házak és farmok fűtéséről környezetbarát, hidroelektrikus energiával gondoskodnak, és a Hotel Hellnar volt az első vendéglátóipari egység az országban, amely kiérdemelte a Green Globe tanúsítványát. Mindemellett közel vannak hozzá olyan látványosságok, mint a Lóndrangar bazaltsziklák, a festői Kirkjufell hegy és az Ytri Tunga fókaleső sziget.

4. Getaria, Spanyolország

Ha nem San Sebastián közelében lenne, valószínűleg sokkal többen ismernék már ezt a baszk települést, amely így csupán a gasztronómiájáról híres, arról viszont nem véletlenül. Aki szereti a halételeket, illetve a tenger gyümölcseit, érdemes ellátogatnia ide némi grillezett finomságért, amit aztán kiváló borral le is lehet öblíteni. A város báját növelik macskaköves utcácskái és kagyló alakú, kellemes kis tengerpartja.

5. Bolgheri, Olaszország

Az előbb már megemlítettük a kiváló borokat, a legnagyobb borkedvelők pedig már biztosan ismerik is ennek az olasz városkának a nevét, amihez egy ciprusok által szegélyezett, varázslatos út vezeti a látogatót. A városba megérkezve elsőre a román stílusú Giacomo e Cristoro templomot pillanthatjuk meg, mely része a várost körülölelő kastélynak. Mivel Bolgheri a Maremma borvidék területén található, nem szenved hiányt szőlőültetvényekből, hangulatos dűlőkből, pincékből és borbárokból. Érdekesség, hogy a faluban magyar vonatkozás is felfedezhető, hiszen a Zwack gyerekek ezen a tenger, illetve mesés hegyek által határolt vidéken nőttek fel.

Ez is érdekelhet:

Mutatunk öt európai úti célt, amit tavasszal érdemes bebarangolni

Ebben az összeállításban az építészet, a gasztronómia és a természet rajongói is megtalálják a legjobb tavaszi úti célokat.

(Képek: Getty Images)

turizmus | hellnar | roundstone | turista | utazás

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom