Rekordáron kelt el egy magyar festőnő alkotása

Még sosem lehetett Magyarországon olyan kiemelkedő minőségű kortárs anyagra online licitálni, mint a Virág Judit Galéria háború utáni és kortárs művek aukcióján.

Legmagasabb áron, 44 millió forintért Reigl Judit Gomolygás, Csavarás, Oszlop, Fém című alkotása kelt el, Lakner László Rózsák című művéért pedig 36 millió forintot fizettek.

Több művész, Keserü Ilona, Fajó János, Konkoly Gyula, Frey Krisztián és Türk Péter is életműrekordot ért el, míg a lengyelországi siker után Bak Imre Fekete-fehér II. című műve itthon alkotói rekordnak számító leütési áron, 17 millió forintért kelt el.

Keserü Ilona: Cérnás

A rendkívüli körülményekhez igazodva online rendezték meg a Virág Judit Galéria Háború utáni és kortárs művek aukcióját, amelyre a licitek telefonon, vételi megbízás alapján és online érkeztek. Már a korlátozó intézkedések bevezetése előtt is több mint százhúsz regisztrált tárcsa volt, ami jól mutatja a magyar kortárs művészet iránti kiemelkedő érdeklődést.

Így válhatsz te is kortárs műgyűjtővé

Közeleg az elmúlt évek egyik legfontosabb kortárs magyar aukciója.

Reigl Judit idén nyáron hunyt el Franciaországban. Az egyik legismertebb magyar származású kortárs művész Gomolygás, Csavarás, Oszlop, Fém című alkotásáért – melynek darabjai a Centre Pompidouban és a Musée d’Art Modern de la Ville de Paris-ban találhatóak – izgalmas licitharc bontakozott ki, és végül 44 millió forintért kelt el, ami az e korszakából származó művei közül az eddigi legmagasabb nemzetközi árat jelenti.

Az aukció legdrágább műve

Lakner László Rózsák (1969) című, huszonöt darabból álló festménysorozatának négy képtáblából álló változata, 12 millió forintos kikiáltási árról indulva 36 millió forintért cserélt gazdát.

Lakner László: Rózsák

Monumentális méretével már-már minimalista hatást kelt Keserü Ilona jutavászonból készült Cérnás című műve, amelyet életműrekordot jelentő összegért, 28 millió forintért vásároltak meg. Néhány héttel ezelőtt Bak Imre Orange című műve rekordáron kelt el Lengyelországban, nem meglepő tehát, hogy Fekete-fehér II. című alkotása 7,5 millió forintról indulva 17 millió forintért cserélt gazdát, ami hazai rekordnak számít. Nádler István 1977-ben készült Gyász II. című festménye 16 millió, míg Fajó János Kék ölelés című festménye szintén életműrekordnak számító, 12 millió forintos árat ért el.

10 millió forintért vásárolták meg Konkoly Gyula Második világháború (Cím nélkül), Lakner László P.C. (Paul Cézanne) levéltöredéke 5., Keserü Ilona Pannóterv II. és Nádler István Plasztikus átló / Csavart átló című művét is. Frey Krisztián La Vergine című művének 9,5 millió forintos, valamint Türk Péter ??! (Kérdőjeles sorozat) című alkotásának 6 millió forintos ára is életműrekordot jelent.

Az árverés 362 millió forintot meghaladó összleütési értékkel zárult.

Az elért eredmények megerősítik, hogy nemcsak nemzetközi, hanem a hazai műkereskedelemben is mérföldkőhöz érkezett a kortárs művészet piaca az elmúlt években.

Folyamatosan növekszik az érdeklődés a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évek és a kortárs magyar képzőművészet iránt, a kiemelkedő leütési árak komoly hatással vannak az alkotók nemzetközi piaci értékére is. A kortárs művészet piaca a járvány alatt is stabil, a félelmek ellenére ugyanis a műtárgybefektetéssel szembeni bizalom rendületlen, így az egyik legstabilabb pozíciót élvezi a befektetési lehetőségek közül.

riegl judit | bak imre | virág judit galéria | aukció

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom