Újabb földrengés volt Romániában, és Békéscsabáról már jelentették is, hogy érzékelhető volt.
Hétfőn este, helyi idő szerint 21:55 perckor újabb földrengés volt Romániában, 4,2-es magnitúdóval az előző rengés közelében, Aradtól mintegy 14 kilométerre – közölte a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma.
Az obszervatóriumba eddig Békéscsabáról érkeztek bejelentések, de az obszervatórium szerint elképzelhető, hogy több határ menti magyarországi településen is érezték a földrengést.
Hétfőn este korábban már jeleztek egy 4,6-os magnitúdójú földrengést, amely Arad közelében keletkezett, és ugyancsak lehetett érzékelni Békéscsabán. Károkról akkor sem érkezett bejelentés.
(Fotó: Wikipédia)
románia | település | arad | Békéscsaba | földrengésIstenekkel és hősökkel léphetünk be egy különleges univerzumba júniusban Budapesten
A Himalája titkos paradicsomai, melyeket csak vészterhes időkben lehet felfedezni

Itt a nyár, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 12. száma. Mit találunk benne? Mutatunk pár remek helyet Sydneyben, egy helyi segítségével felfedezzük Torinót, kipróbáljuk milyen az egyik legújabb bringás trend, a gravelezés, és leteszteljük a Mazda CX 60-asát. Leülünk beszélgetni a Lissoni vezető építészével, bejárjuk az újjászületés előtt álló Gellértet, kifaggatunk egy portugál borászt, Daniel Niepoortot, és leültetünk egy asztalhoz öt izgalmas egyéniséget. Interjúzunk Alessanadro Gaultieri parfümkészítővel, akit a szakma legveszélyesebb orrának tartanak, ukulelézett nekünk Wolfgang Puck egyik közeli munkatársa, Tetsu Yahagi, és bejárjuk Ahn Tuan és társai legújabb, frissen megnyitott budapesti éttermeit. Kiderítjük, képes lehet-e a ChatGPT megírni a következő bestsellert, megnézünk közelről öt lélegzetelállító hotelt, és bemutatjuk a skandináv dizájn állócsillagait is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!