A korábbi hónapokhoz képest a május már kedvezőbben alakult, egész hónapban 22 ezer utasa volt a Budapest Airportnak, ami a tavaly májusi másfél millió utashoz képest 98 százalékos visszaesés.
"Az utasforgalom 2022 végére, 2023 elejére érheti el a koronavírus-járvány előtti volument" – mondta Valentinyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs vezetője.
Januárban százötvenhárom úti cél volt elérhető Budapestről, ez áprilisban két-három városra szűkült, jelenleg mintegy húsz városba lehet utazni. Júniusban is több, jellemzően európai fővárosba indulnak újra járatok, és júliusra várják az Öböl-menti légitársaságok és a kínai járatok újraindulását.
Valentinyi Katalin tájékoztatása szerint a járvány előtt, a tavalyi tizenhatmillió után idénre tizenhétmilliós utasforgalmat vártak, most ennek a felével, nyolc-kilenc millió utassal számolnak az idei évre. Az utasforgalom járvány előtti volumenét várakozásaik szerint 2022 végén, 2023 elején érik majd el.
Az egészségbiztonság miatt bevezetett reptéri szabályokról közölte: azt kérték, hogy az utasok egyedül lépjenek be a terminálépületbe, és használják az online check-in, illetve az önkiszolgáló poggyászfeladó-rendszert.
A reptéren rendszeres a fertőtlenítés, a fertőtlenítő takarítás, a munkatársak maszkot viselnek, kézfertőtlenítőket helyeztek ki, azokat folyamatosan újratöltik, és csak minden második székre lehet leülni a terminálokon.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI, fotók: Unsplash, Pixabay, Getty Images)
légi forgalom | liszt ferenc | ferihegy | forgalom | budapest | repülőtér
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!