A tulajdonosok hozzáférhetnek a kávézólánc “exkluzív élményeihez és juttatásaihoz”.
“Ha megnézzük azokat a cégeket, márkákat, hírességeket, influenszereket, akik megpróbálnak digitális NFT platformot és üzletet létrehozni, nem találok köztük egyet sem, amelyek olyan kincsesbányával rendelkeznének, mint a Starbucks” – mondta néhány héttel ezelőtt Howard Schultz, a vállalat vezérigazgatója.
Akkor még csak tervezte, hogy a kávéóriás is beszáll az NFT-piacra, mára viszont valósággá vált, hogy a Starbucks még ebben az évben elindítja első NFT-kollekcióját, ami a márka “kávéművészetén és történetmesélésén” alapul majd.
A Starbucks a weboldalán közzétett bejegyzésében kifejtette, hogy az NFT-k csak egy részét jelentik annak az egésznek, ami reményeik szerint egy teljes értékű digitális közösséggé válik majd,
és amely a kávéra összpontosít, mielőtt a művészet, a zene és a könyvek irányába terjeszkedne.
“Egy sor márkás NFT-kollekciót tervezünk, melyek birtoklása közösségi tagságot jelent, valamint hozzáférést biztosít exkluzív élményekhez és kedvezményekhez” – írta a vállalat. A kollekciók témái a Starbucks művészeti kifejezéseiből és örökségéből, továbbá más innovátorokkal és hasonlóan gondolkodó márkákkal való együttműködések eredményeként születnek meg.
A Non-Fungible Tokenekkel (azaz nem helyettesíthető tokenekkel), vagy ismertebb nevükön NFT-kkel egy blokklánc segítségével igazolható bármilyen szóban forgó digitális alkotás (animáció, kép, gif, videó) eredetisége.
Mint ismeretes, a Roadster is hozzátette a magáét a technológiai innováció történetéhez, egy úttörő kollaborációt indított útjára. Első alkalommal került NFT alkotás magyar sajtótermék címlapjára, ez a mű pedig Weiler Péter erre a célra készített Kefirszünet a metaverzumban című műve, ami a Roadster március 16-án megjelent nyomtatott kiadásának címlapján látható.
(Forrás: Food and Wine, fotók: Getty Images)
FOLYTASD EZZEL
