Két ikonikus márka kollaborációjából született meg ez a hihetetlenül stílusos butik

Megnyílt az első olyan üzlet az Egyesült Államokban, ahol egyszerre vásárolhatók meg a Rolex és a Tudor termékei.

A Tudor 1996 óta először tért vissza az amerikai piacra, ráadásul nem is akárhogyan. Az 1920-as években alapított márka luxustermékei korábban is megvásárolhatók voltak Kanadában és más országokban is, a vintázs modellek pedig kultikus darabokká válhattak világszerte. A modern kollekciókban lévő órák ezekre a kiegészítőkre emlékeztetnek és már be is mutatkoztak az Egyesült Államokban.

A Tudor anyavállalatával, a Rolex-szel közösen csodálatos butikot nyitottak New Yorkban, ahol a két márka luxusórái egymás szomszédságában tekinthetők meg. A két márka üzlete saját bejárattal rendelkezik, de a belső térben összekapcsolódnak.

Ira Melnitsky, a Tourneau üzletház vezérigazgatója úgy fogalmazott: örömére szolgál, hogy megnyithatja a Rolex és a Tudor butikokat Manhattan belvárosában. Meglátása szerint ez egy fontos lépés a Tourneau növekedésében, ami egyben a márkákkal kötött hosszú távú partnerségnek is bizonyítékai.

Annak ellenére, hogy a luxusmárkák által kialakított üzlet tükrözi a Rolex és a Tudor esszenciáját, a tervezők arra törekedtek, hogy megőrizzék az épület egyedülálló ipari elemeit, például a mennyezeti gerendákat és a külső téglafalakat. A Rolex butikjában megjelennek a márka arculatának sajátosságai, így ahogy minden üzletében, ott is visszaköszönnek a dió, a zöld, valamint a bronzos elemek.

A Tudor butik ezzel szemben kissé sportosabb, lendületesebb hangulatot áraszt. A bejáratot neonfényű tábla világítja meg, rajta a márka "Born to Dare" szlogenjével. A New York-i üzletben korlátozott darabszámú kiegészítők vásárolhatók meg, többek között Black Bay Fifty-Eight Bronze limitált kiadása is beszerezhető. Mint ismert, a márka igazi nagyágyúkat igazolt terméknagykövetként, így Lady Gaga vagy David Beckham is büszkén viseli a svájci óragyár ikonikus darabjait.

A Rolex talán az egyetlen márka, aminek a neve alapvetően nem jelent semmit. Hans Wilsdorf alapító a legenda szerint olyan márkanevet akart, amit a világ minden pontján ugyanúgy ejtenek. Viszont nem számolt a kínaiakkal, akik előszeretettel hívják Rorex-nek.

(Forrás: Robb Report, fotók: Scott Gabriel Morris)

stílusos | óra | luxus | new york | Tudor

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom