Nem feltétlenül a legpraktikusabbak, de nem is szokványosak.
Nem muszáj trükközni a háttérbeállítással a Zoom-mítingen, ha egy turistalátványosság előtt pózolva jelentkeznénk be a megbeszélésre. Ehhez minimum két dolog kell: elutazni oda, illetve bivalyerős internet-kapcsolat.
A jelerősséget és a wifi-elérhetőséget mérő Uswitch jóvoltából készült friss tanulmány sokat segít megtalálni a tökéletes helyet. A társaság megvizsgálta a turisztikai szempontból legfontosabb szpotokat, hogy azokon milyen jelerősségre és netkapcsolatra számíthatunk, ha éppen onnan akarjuk felhívni a családot, vagy bejelentkeznénk a hétindító nagymítingre.
Aki esetleg a kínai nagy fal környékéről tervez hívást kezdeményezni, vagy Facebook-élőzni, alaposan gondolja át, mert hiába vezeti a legtöbb mobilszámot magáénak tudó országok listáját Kína, a Nagy Fal a legrosszabb minőségű internet-kapcsolattal rendelkező helyek egyike. Az odalátogatók csupán 2 Mbps adatátviteli sebességgel számolhatnak – ami megdöbbentő ahhoz képest, ha belegondolunk, hogy országos átlagban ugyanez 148 Mbps. Hogy ezt az adatot a hétköznapi életben nagyjából el tudjuk helyezni, ilyen sebesség mellett egy háztartásban egyszerre hat különböző eszközön tudnak ultra-HD-ben streamelni a családtagok.
A legrosszabb helyek listáján szerepel még az isztambuli kék mecset, a kambodzsai Angkor, a jordániai Petra romvárosa, és az agriai Tádzs Mahal is.
Ami viszont a legjobbakat illeti, a rengeteg ingyenes wifihelynek, valamint a szupergyors 4G-nek köszönhetően a Golden Gate híd, a Szabadság-szobor és a Sydney-i Operaház teljesített kiemelkedően, ez a három látványosság foglalja el a dobogó első három helyét.
Legjobb európainak a negyedikként befutott Eiffel-torony számít, melynek környékén a 31 Mbps-os internetsebességnek és a rengeteg ingyenesen elérhető wifinek köszönhetően a távoli munkavégzés nem okozhat gondot.
Barcelona a tenger mellett gazdag történelmet és kultúrát kínál, így nem csoda, hogy minden évben rengeteg turista áramlik a városba. Ha a barcelonai hőségben egy kultikus hely szomszédságában készítenénk el mondjuk egy prezit, akkor a La Sagrada Familia közelébe huppanjunk le a laptoppal, ott ugyanis 31 Mbps-al hasít a net.
London világszerte az egyik legjobb 5G-hálózattal rendelkezik, ennek ellenére a népszerű Buckingham Palota csak a hetedik helyen áll az összesített listán, 23 Mbps-os internetsebességgel.
"Ha valamit megtanultunk az elmúlt egy év alatt, az az, hogy milyen gyorsan tudunk alkalmazkodni a távmunkához. Persze nem feltétlenül praktikus egy turistalátványosságból dolgozni, de egyedülálló lehetőséget jelent a munkavállalóknak, hogy kiszakadjanak a megszokott környezetből, a 9-től 5-ig tartó irodai, vagy otthoni életből" – mondta Catherine Hiley, az Uswitch.com szakértője.
A koronavírus egy éve szorít bennünket keretek közé. Ha másra nem is, a távmunka terjedésére azonban pozitív hatást gyakorolt, hiszen az otthoni munkavégzés az elmúlt időszakban egyre gyakoribbá és egyre elterjedtebbé vált. Lehet, hogy mire lecseng a világjárvány, ez lesz az új normális?
(Forrás: EuroNews, fotók: Pixabay, Getty Images)
dolgozni | távmunka | ismert | látnivalók | turistalátványosság
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!