Gyaloghíd, biciklis átkelő, hotel, bevásárlóutca, irodák és közösségi terek fogják kitölteni a 6500 négyzetméter hasznos területű, zárt, acélszerkezetű hidat. A győztes pályázat az ARCVS koncepciója lett, ami egyben egy nagyon modern, urbánus kialakítást és formavilágot jelent, emellett olyan nagyságok előtt tiszteleg, mint a firenzei Ponte Vecchio és a velencei Rialto. A vajdasági Duna-híd projektneve Elbow Shadow, ami nem csak kellemes szójáték.
1999 óta nem ível át híd ott a Duna fölött, hamarosan viszont újra lesz összeköttetés, méghozzá nem is akármilyen. Szimpla gyalogoshíd vagy autós forgalomra megálmodott építmény helyett egy igazi 21. századi koncepcióval rukkolt elő az ARCVS, ami egyesíti a praktikumot, az esztétikumot és a funkcionalitást.
Kétszáz méter hosszan húzódik majd az élettel teli híd, ahol ugyanúgy lehet majd vásárolni, sétálgatni, mint pár éjszakát eltölteni a benne kialakított szállodában.
Az Elbow Shadow név az úgynevezett könyökházakra utal, mely helyi jellegzetesség, és ezzel szeretnének a modern épület szellemiségéhez tradíciót is párosítani.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: ARCVS)
újvidék | dizájn | építészet | novi sad | közekedésGigantikus higanycsepp-szobor előtt szelfiznek a New York-iak
Eladóvá vált a világ egyik leghíresebb írójának pazar rezidenciája

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!