Több mint huszonkétezer kilométeren vezet át a világ leghosszabb, járható útja

Az útvonal teljesítése hatalmas kihívás, egy életre szóló séta. Az pedig egy másik kérdés, hogy valóban járható-e?

A világ leghosszabb, motorral bejárható útja a Guinness-rekordok könyve szerint a pánamerikai autópálya, amely Alaszkát köti össze Argentínával. De melyik a világ leghosszabb gyalogosan is járható útja? A közösségi médiában terjedő információk szerint egy szibériai várostól,

Magdantól egészen a dél-afrikai Fokvárosig vezet.

A világ leghosszabb, járható útja 22 387 kilométer, tizenhat országon és három kontinensen, Ázsián, Európán és Afrikán vezet keresztül. Az út során minden szakasz gyalogosan teljesíthető, a folyókon hidak ívelnek, kompot nem kell használni, így  elméletileg valóban végig lehet túrázni rajta.

Gyakorlatban azonban már egyáltalán nem ilyen könnyű a helyzet.

Ha most indulánk el rajta, rögtön bonyodalomba ütköznénk, hiszen

Oroszország harminc napos turistavízuma közel sem elegendő ahhoz, hogy a túra ezen szakaszát végigjárjuk.

A következő bökkenő, hogy lezárt határokon is keresztül vezet, például Oroszországból Georgiába, az Abházia régión halad át. Ott azonban a grúz törvények szerint az átlépés illegális.

Hasonló nehézség várja a túrázót a kijelölt útvonalon akkor, amikor Szíriából Izraelbe akarna átmenni, a határ ugyanis hosszú évek óta le van zárva. A Szudánon és Dél-Szudánon keresztül vezető szakasz pedig

hihetetlenül veszélyes és nulla infrastruktúrával rendelkezik.

Mennyi ideig tartana végigmenni a világ leghosszabb, járható útján? Nos, ha az ember naponta átlagosan nyolc órát sétálna, akkor körülbelül 587 napba telne. A gyakorlatban ez sokkal azonban tovább tartana, hiszen a túrába pihenőnapokat is be kellene iktatni. A Google Maps számításai szerint nagyjából

négyezerötszáz órányi tiszta gyaloglási időre lenne szükség.

Az útvonal tizenhat országon és hat időzónán halad át, Szibéria fagyos sarkvidékétől a trópusi esőerdőkön át a napsütötte sivatagokig – azonban úgy tűnik, inkább internetes szenzáció, mintsem ténylegesen járható útvonal.

(Forrás: The Travel, fotók: Getty Images)

Fokváros | kirándulás | nagy sztori | teljesítménytúra | túra | szibéria

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Sejtelmes tájak, rejtett kincsek nyomában
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom