Valódi mérföldkőhöz érkeztünk az űrturizmus területén. Elkészült a Richard Branson által finanszírozott futurisztikus vállalkozás első földi létesítménye: egy luxusűrkikötő, ahonnan hamarosan kereskedelmi utak indulhatnak a világűr határáig.
A Virgin Galactic létesítménye nagyjából úgy néz ki, mint a legmenőbb repülőterek. A különbség annyi, hogy az innen rajtoló gépek nem állnak meg tíz kilométeres magasság környékén, hanem a sztratoszféra felső határáig viszik utasaikat, ahol kilencven percet tölthetnek majd el.
A több mint 60 ezer négyzetméteren elterülő űrkikötő az új-mexikói sivatagban található, Las Cruces közelében.
A szupermodern épületkomplexum magába foglalja a gépek tárolásához szükséges hangárt, a repülésirányítási központot, egy felkészülési területet, valamint egy tágas társalgót, ahol a leendő asztronauták megoszthatják gondolatiakat egymással, a pilótákkal és családtagjaikkal.
A Gaia (a görög mitológiában a Föld istennője) névre keresztelt első emelet a Földet, valamint az összetartozást hivatott szimbolizálni. Tele van kényelmes társalgóhelyekkel, ideális egy kávézás melletti csevegéshez, amíg az ember az űrmissziójának indulására vár. Az utasok kényelmesen megreggelizhetnek a pilótákkal közösen, vagy ihatnak egy teát a mérnökökkel.
A második emelet az eget és a légiességet szimbolizálja. Itt kezd komolyra fordulni a dolog, ezen az emeleten kap helyet az irányítóközpont, a pilóták szárnya és az eligazító helyiség. A két emeletet egy hatalmas belmagasságú átrium köti össze, ezzel is az egység érzetét keltve a látogatókban.
Az első űrbe tartó kereskedelmi járatok utasainak egy háromnapos tréningen kell majd részt venniük indulás előtt. Jelentkezőkből nincs hiány, eddig több mint 600 ember biztosította be a jegyét, amelynek az ára 70 millió forint körül alakul.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Virgin Galatic)
kereskedelmi | űrutazás | sztratoszféra | űrhajós | virgin galacticRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!