Louis Lumière 1896-ben vette fel azt a lyoni hócsatát, amelyet ma már színesen, normális sebességgel is végignézhetünk.
Auguste és Louis Lumière több fényképészeti szabadalomban is szerepet játszott,
a francia feltalálópáros legfontosabb munkája viszont a mozgókép rögzítésére és lejátszására is alkalmas kinematográf elkészítése volt.
Az 1895-ben feltalált kinematográf Thomas Edison kinetoszkópjának továbbfejlesztett változatának tekinthetjük, amely nagyban hasonlított Louis Le Prince 1888-ban készített vetítőgépére. A következő lyoni hógolyózást a szerkezet feltalálását követő évben rögzítették:
És íme a ráncba szedett felvétel:
null
Snowball fight in 1896. Lyon, France. Louis Lumière. #DeOldify pic.twitter.com/dnoE4KHRKe
És így néz ki ma, a 21. században az ominózus lyoni utca, ahol a 19. századi hógolyózás lezajlott:
null
Believe it or not but according to some tweeps, this is the place in Lyon where the clip of the snowball fight was recorded 124 yrs ago:89 Cours Albert Thomas, 69008 / 69003, Lyon, France. pic.twitter.com/hCrESr5Ebq
És ha már a 19. századnál tartunk:
Auguste Lumière | párizs | Louis Lumière | kinematográf
Egzotikus ízek, romantikus séták és egy mesebeli kastély – Ajándékötletek Valentin-napra
Ezért vacsoráznak mindig ennyire későn Spanyolországban

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!