A Château de la Mothe-Chandeniers egy Les Trois-Moutiers-ben található francia kastély, a műemlékvédelmi státuszt élvező épület azzal került be a hírekbe még két éve, hogy 28 ezer tulajdonosa lett.
A 13. századi kastélyt erdetileg a Bauçay család – Loudun urainak – erődítménye volt. Egészen kalandos élettörténete van, ugyanis kétszer angol kézre került a középkorban, végül a francai arisztokrácia fontos találkozóhelye lett, a francia forradalomban pedig teljesen megsemmisítették. Majd egy gazdag üzletember, François Hennecart megvásárolta, kipofozta,
a kastély azonban az egy 1932-es tűz következtében az enyészet martalékává lett, majd teljesen elhagyatottá vált.
Végül 115 ország 28 ezer polgárának köszönhetően sikerült megmenteni: stabilizálták a kőfalakat, a tetőt is kipofozták, új illemhelyiségeket tettek az épületbe, valamint eltakarították a törmeléket, megnyírták a sövényt. Így a várárokkal körülvett, kőtornyos, tölgyfaajtós kastély már látogatók fogadására is alkalmassá vált.
Az utóbbi időben pedig egy újabb projekt révén próbálják kívánatosabbá tenni a francia kastélyt a turisták számára: három modult is elhelyeztek a középkori építésű kastéllyal szemben. A ferdetetős kis épületekből gyönyörű a kilátás a kastélyra:
ha a boltívesen bemetszett falakon kitekintünk a Château de la Mothe-Chandeniers-re, olyan érzésünk támad, mintha csak egy hógömbből tekintenénk ki a világra.
A projekt egy nagyobb pályázat része, amely arra próbálja ösztönözni az építészeket, hogy tervezzenek faházakat Franciaország vidéki kastélyainak birtokaira.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Uncrate)
Les Trois-Moutiers | Loudun | Château de la Mothe-Chandeniers | modul | hógömb | Bauçay
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!