Egy szoftver vizsgálta meg, hogy az emberek átlagosan mennyi ideig tartózkodtak a világ különböző virágmezőin. A Premier Inn szállodalánc kutatásának eredményeiből pedig el is készült a világ legszebbjeinek rangsora.
A lista élén a Daisy Flower Field áll, amely a chilei Torres del Paine Nemzeti Parkban található. Érdemes megjegyezni, hogy ez az egyetlen dél-amerikai úti cél, ami szerepel a rangsorban.
Európa büszkélkedhet a világ legfestőibb virágmezőivel, hiszen a tizenöt legszebb közül nyolc itt található.
A második helyen a francia Givernyben lévő Monet's Garden áll holtversenyben a Colorado állambeli Crested Butte Wildflowerrel. A kanadai Butchart Gardens és a németországi Mainau-sziget zárja az első ötöt.
Az Egyesült Királyság két virágmezője is bekerült a legjobb tizenöt közé. A hertfordshire-i Hitchin Lavender Farm lenyűgöző napraforgótáblái a tizedik helyet szerezték meg, míg a kenti Castle Farm Lavender Field a tizennegyedik helyen végzett a globális rangsorban.
Ezek a világ legszebb virágmezői:
- Torres del Paine Nemzeti Park Daisy Flower Field, Chile
- Monet kertje Givernyben, Franciaország
- Crested Butte Wildflower Festival, USA
- The Butchart Gardens, Kanada
- Mainua-sziget, Németország
- Wild Lupins Lake Tekapo, Új-Zéland
- Kaas-fennsík, India
- Bluebonnet Fields, Ennis, Egyesült Államok
- Hallerbos Bluebell Forest, Belgium
- Hitchin Lavender Farm, Egyesült Királyság
- Campo de Fiori di Castelluccio, Olaszország
- Kawachi Wisteria Garden, Japán
- Dalat Virágkert, Vietnam
- Castle Farm Lavendar Field, Egyesült Királyság
- Ashikaga Flower Park, Japán
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
toplista | virágmező | rangsor
A tavaszi stílus kulcsa: jól megválasztott ékszerek
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében
Ha eddig azt hitted, hogy Zágráb a legnagyobb horvát város, akkor tévedtél
Komoly korlátozásokat vezethetnek be a magyarok kedvelt kirándulóhelyén
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
