Görögország fővárosa a történelmi idők egyik legjelentősebb városa, ma pedig nyüzsgő, kozmopolita metropolis, ahol a görög lakosság több mint harmada él. Nekik naponta eszükbe juthat a városvédő mitológiai istennő, Athéné, akiről elnevezték a várost. Ugyanakkor egy ilyen helyen az advent még a szokottnál is különlegesebb ünnep.
A város nem éppen a leghagyományosabb, de nem is kevéssé ünnepi úti cél, és számos okot fel tud vonultatni, amiért érdemes ebben az időszakban is megcélozni.
Advent idején biztosan nem ér utol a kánikula, ami nyaranta egyre több problémát okoz Görögországban, de nem ez az egyetlen érv amellett, hogy felkeressük az ünnepi időszakban. Az időjárás még mindig kellemesen langyos, így ideális menedéket kínál azoknak, akik nem szeretik a hideget. Kevesebb a turista, viszont minden karácsonyi fényekben tündököl. A görögök szép hagyományokkal és ízletes szezonális ételekkel csábítják a látogatókat. De ez a videó mindennél jobban összefoglalja, hogy milyen is a görög főváros karácsonykor:
A karácsonyi szezon Athénban már december 6-án, Szent Miklós ünnepén elkezdődik, és egészen január 6-ig tart.
Ajándékot a hagyomány szerint újévkor hoz Agios Vasilis, vagyis Szent Vazul, a Mikulás görög változata. Manapság a legtöbb gyerek szenteste vagy karácsony reggelén is kap ajándékot.
December első hetére Athén minden terén megjelennek a karácsonyfák, az első számút a Szüntagma téren állítják fel. Régebben még a hagyományosabb karavaki, vagyis feldíszített kis csónak volt a fő dekorációs elem, amelyeket egykor a tengerészek biztonságos hazatérésének megünneplésére helyeztek el a kandalló mellett a padlón. A tengerparthoz közelebb eső városrészekben még ma is tartják ezt a hagyományt.
A közösségi média szerint ezekben a városokban a legjobbak a téli élmények, ha pedig kedvező árú szállást keresünk, erre megtaláljuk.
Ugyanakkor az is lehetséges, hogy el sem mozdulnál Budapestről adventkor, és erre is van jó ok: lassan már hagyományosan a világ legszebbjei közé választják a magyar főváros adventi vásárait, a Szent István-bazilika előtti Advent Bazilikát és a Vörösmarty téri karácsonyi vásárt.
(Forrás: This is Athens, képek: Getty Images)
karácsony | advent | video | görögország | Athén | utazás
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Élőben nézheted az Etna kitörését ezen a webkamerán keresztül
Ebben a pazar új sportközpontban szedheti össze magát a csúfos vb-kudarc után a koreai válogatott
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!