2016-os indulása óta az élményszerzés egyik fő isnpirációforrása az Airbnb Experiences. A koronavírus-járvány azonban behúzta a kéziféket, ám az Airbnb nem kapcsolt vissza, hanem váltott – online üzemmódra.
Beindította az Online Experiences-t, ami a virtuális utazások mellett olykor egészen különleges helyzetekbe is kever, plusz némi jövedelemforrást biztosít a bajba jutott szolgáltatóipar egyes szereplőinek.
A házigazdákkal összefogva ugyanis átültette az élményeket az internetre, hogy legalább képernyőn keresztül kaphassunk új ingereket, és tovább működhessenek bizonyos szolgáltatások.
Ennek eredményeként számos olyan dolgot próbálhatunk ki virtuálisan, amelyekre eddig nem feltétlenül volt lehetőség. Mert hát valljuk be, ritkán jutott eszünkbe, hogy egyórás meditációra csatlakozzunk japán buddhista szerzetesekhez, meglátogassuk a csernobili katasztrófa helyszínén élő kutyákat, közösen főzzünk egy marokkói családdal, bűvésztrükköket tanuljunk, vagy mondjuk tíz dollárért minden részletre kiterjedő tudást kapjunk egy New York közelében élő kecskefarm kedvenceiről.
Ez még nem minden: itt kávés mesterkurzust végezhetünk egy mexikói sztárbaristával, ide kattintva bartender-ismereteket lehet szerezni, errefelé pedig Yorkshire-ben, Londonban, Leedsben, Rióban és Konában tehetünk biciklitúrát egy olimpikonnal.
Az Airbnb Experiences tehát nem csupán kiszakít egy időre a szürke hétköznapokból, hanem esélyt is ad néhány vállalkozásnak a túlélésre.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
túra | kurzus | újdonság | online | airbnb | bűvésztrükk
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!