Az olasz divat startup, a Cap_able olyan kötött ruhakollekciót dobott piacra, amely védi viselőjének biometrikus adatait anélkül, hogy el kellene takarnia az arcát.
A Manifesto Collection névre keresztelt ruházat mesterséges intelligencia algoritmusai által kifejlesztett mintákat tartalmaz, amelyek megvédik viselőjük arcát, és
ahelyett, hogy felfedné kilétüket, állatokként azonosítja őket.
A Cap_able úgy tervezte a ruházat mintáit, hogy az valós időben meg tudja téveszteni az arcfelismerő szoftvert. A ruhákat viselő személyeket így a szoftver vagy nem ismeri fel, vagy olyan állatokként azonosítja őket, amelyeknek a mintázatát az öltözékbe ágyazták.
A Cap_able alapítói, Rachele Didero és Federica Busani, kilenc hónapos kutatás és fejlesztőmunka után alkották meg a kollekciót.
A tervezők elmondása szerint a kollekcióval az volt a céljuk, hogy felhívják a figyelmet a biometrikus adatokra, a magánéletéhez való jogra, amely világszerte az emberek nagy részét érinti.
Didero és Busani úgy gondolja, hogy
az arcban rejlő információkat ugyanúgy kell kezelni, mint a DNS-ből és az ujjlenyomatokból származó adatokat,
egyúttal párbeszédet is kezdeményeznek az arcfelismerő kamerák nem etikus használata elleni védelemről.
Nem ez az első hasonló innováció, amelyek az arc biometrikus adatait védenék. Sara Sallam dizájner arcékszerekkel védené az embereket a térfigyelő kameráktól, Ewa Nowak pedig olyan maszkot fejlesztett ki, amely a kamerák számára észlelhetetlenné teszi viselőjének arcát.
(Forrás: Dezeen, fotók: Cap_able)
divat | arcfelismerés | ruha | pulóver | biometrikus | kollekció
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!