A magyarok kedvenc városát még sosem járhattuk be ennyire kényelmesen

Bécs városa rekordévet tudhat maga mögött a kerékpárutak bővítése terén: 2024-ben közel 53 millió eurós befektetéssel és több mint 23 kilométer új kerékpárúttal fejlesztették a város zöld közlekedési hálózatát.

Az osztrák főváros 2024-ben újabb mérföldkövet ért el a kerékpáros infrastruktúra fejlesztésében. Közel 53 millió eurós befektetéssel és így több mint 23 kilométer új kerékpárút létrehozásával, amit a fő közlekedési hálózatba is becsatlakoztattak, a város egyértelműen jelezte elkötelezettségét a környezetvédelem és az egészséges életmód mellett.

A közelmúltban összesen hatvan projektet valósítottak meg, közöttük a holland mintára épült kerékpárutat az Argentinierstraßén.

Az út kivitelezésénél fontos szempont volt a jól látható, egyértelműen elválasztott piros burkolat, a forgalomcsillapítás, és a zöldítés. Hasonlóan sikeres megoldásnak bizonyult a bécsi Herndlgasse új, kétirányú útszakaszának kiépítése, amely a Karlsplatz-tól az Argentinierstraßén és a főpályaudvaron keresztül, kilenc kilométer hosszan egész a városhatárig tart.

Az Argentinierstraße piros burkolatú kerékpárútja és Martin Blum, Bécs kerékpáros közlekedésért felelős városi megbízottja – fotó: Stadt Wien/Christian Fürthner

„Az elmúlt év óriási siker volt Bécs számára, messze túlszárnyaltuk az elvárásokat mondta Ulli Sima, Bécs mobilitásért felelős városi tanácsnoka. – A kerékpáros hálózatunk fejlesztésében hatalmas előrelépést tettünk, és jó úton haladunk afelé, hogy egy biztonságos és kényelmes kerékpárúthálózatot hozzunk létre, amely minden bécsi számára előnyös lesz. 2025-ben továbbra is nagy igyekezettel dolgozunk azon, hogy Bécs a fenntartható és élhető városok példaképe maradjon.”

Ezekkel a fejlesztésekkel a város egy olyan közlekedési rendszert hozott létre, amely minden korosztály és társadalmi csoport számára biztonságos és könnyen használható.

„A célunk, hogy a lehető legnagyobb biztonságot és kényelmet kínáljuk minden kerékpárosnak, legyen szó munkába járókról, családosokról vagy idősekről” – hangsúlyozta Martin Blum, Bécs kerékpáros közlekedésért felelős városi megbízottja.

Közben Bécsben megújulnak a digitális utastájékoztató kijelzők is a digitális akadálymentesítést szem előtt tartva, ugyanakkor a gyaloglást is a közlekedés részének, slow mobilitási eszköznek tekintik, olyannyira, hogy a városnak még saját gyaloglásfejlesztő hivatalnoka is van, akivel tavaly tavasszal interjúztunk.

(Forrás: Bécs Város | Nemzetközi Irodák, fotó: Stadt Wien/Christian Fürthner)

ausztria | kerékpárút | kerékpár | bécs | közlekedés

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Mutatjuk mit csinálj Horvátországban, ha elered az eső!
Hirdetés