Annyi hó esett, hogy ma már síelni is lehet egyes helyeken ebben a szomszédos országban

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Szeptemberben előfordul néha havazás a magasabb hegyekben, de az elmúlt napok történései példátlannak számítanak.

A nagy szeptember közepi havazás mostanra már alábbhagyott, így az osztrák Alpok felett – ahol a legtöbb hó esett – már tiszta az ég. Egyes helyeken közel két méteres hótakaró is van, vagyis az időjárás és a körülmények inkább hasonlítanak a tél közepén tapasztaltakra, mintsem a szeptemberire.

„Bár az időnkénti többnyire magaslati havazások nem mondhatók rendkívülinek ebben a hónapban, ilyen mértékű havazást már évek óta nem éltünk át ennyire korán, melynek elvonultával valószínűleg (az évszakhoz képest) rekordmennyiségű hó borítja majd Ausztria egyes részeit” - mondta Fraser Wilkin a weathertoski.co.uk szakértője.

Sok más alpesi régióban is jelentős havazás volt a magasabban fekvő területeken, de leginkább Ausztriában tűnik szokatlanul súlyosnak ez a kora őszi támadás.

A Síelők.hu összefoglalója szerint a már üzemelő felvonó mellett síelni is lehetett a salzburgi Hochkeil síterepén (Hochkönig). A vasárnapi szezonstartnak olyannyira nagy sikere volt, hogy szeptember 16-án is nyitva tartanak. Ezzel minden bizonnyal rekordot állítottak fel a nem magashegységi és gleccserterepek közt.

Szintén a Síelők írja, hogy a most leesett hó az alacsonyabb hegyekben hamar elolvad, azonban azokon a gleccsereken, ahol sok hó esett, szinte biztosan megmarad.

(Forrás: PlanetSki, Síelők.hu, fotók: Getty Images)

rekord | síterep | havazás | ősz | tél | ausztria

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom