Az erkélyen tartanak kiállítást a berlini művészek

A klasszikus tárlatokat parkolópályára tette a koronavírus-járvány, ám ez nem akadályozta meg a német főváros művészeit abban, hogy megmutassák alkotásaikat a világnak.

A Die Balkone: Life, art, pandemic and proximity, vagyis az Az erkély: Élet, művészet, járvány és szomszédság néven futó projekt résztvevői lakások erkélyeit használják afféle minigalériának a karantén ideje alatt. A Berlini Művészeti Egyetem által indított kezdeményezéshez ötvenen csatlakoztak, a rögtönzött kiállításokat a város Prenzlauer Berg negyedében lehet látni.

Az alkotások meglehetősén széles skálán mozognak: felbukkannak fekete-fehér képek, összecsomózott kötelek, hollókat ábrázoló installációk és ruhaszárítóra kiaggatott költemények is.

A – társadalmi távolságtartást betartó – nagyközönséget a művekhez térkép navigálja, amelyen a szervezők bejelölték a látnivalókat. Javasolt útvonalat viszont nem adtak hozzá – éppen azért, nehogy egyszerre túl sokan jelenjenek meg egy adott alkotás előtt.

Ahogy a leírásban olvasható, az erkély olyan hely, ahol betekinthetünk a magánszférába, ahol véget is ér a lakás, meg nem is. A történelem során nyitottság és a remény szimbóluma volt, ahogy napjainkban is az.

Ez is érdekelhet:
Balkoninspirációk, avagy így lehet hangulatosabb az életterünk legkedvesebb pontja

Sosem voltak még ennyire fontosak a teraszok, mint most. Sokunknak ezek a zsebkendőnyi területek jelentik a külvilágot.

(Fotók: Getty Images)

tárlat | erkély | művészet | kiállítás | koronavírus | berlin

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom