Nyolc nap, öt ország, több ezer kilométernyi szerpentin és egy felejthetetlen befutó a dalmát tengerparton, olajfaligetek között – ilyen volt a Balkan Rally 2025-ben. Idén a mezőny a horvát–bosnyák határ egyik legszebb pontján, a Rizman Pincészetnél ünnepelte az utazás kalandját. Mutatjuk a győzteseket, és azt is eláruljuk, hogy merre indul a következő kaland.
Aki ismeri a GoBeyond által szervezett túrákat, tudja, hogy itt nem csupán a sebesség számít. A Balkan Rally egy életérzés, egy kaland, amely a vezetés örömét a közösségi élményekkel és lélegzetelállító tájakkal ötvözi. Az idei mezőny Budapestről indulva vágott neki a több ezer kilométeres távnak, maga mögött hagyva Ausztria és Szlovénia hegyeit, hogy aztán a futam közepén egy tengerparti beach partyn lazítson.
Erre a feltöltődésre szükség is volt, az utolsó előtti nap ugyanis komoly kihívások elé állította a pilótákat és a motorosokat.
A hegyvidéki szakaszokon sűrű esőfüggöny nehezítette a haladást, próbára téve embert és gépet egyaránt. A küzdelmes nap végén a Falkensteiner Hotel wellness részlege nyújtott menedéket a megfáradt versenyzőknek, akik itt gyűjtöttek erőt a mindent eldöntő utolsó etapra.
Finálé a horvát Riviérán
Az utolsó versenynap mindenért kárpótolta a résztvevőket. Zadarból indulva a horvát Riviéra sziklafalba vájt, legendás útjain kanyarogtak, bal kéz felől a hegyek fenséges látványával, jobb oldalon pedig a végtelen, azúrkék tengerrel. A finálé helyszínéül a dalmát borkultúra egyik ékköve, a Komarnában található Rizman Winery szolgált. Az öt generációs borászdinasztia birtokán, panorámás borbárjuk teraszán, olajfaligetek ölelésében koccintott a mezőny a sikeresen teljesített távra.
A befutót követően a kaland még nem ért véget: a Neum–Dubrovnik szakaszt már időmérés nélkül, egy felszabadult „joyride” keretében tette meg a csapat. A gálavacsora előtti könnyed gurulás a balkáni táj szépségét ünnepelte, és természetesen Mostar hangulatos, macskaköves utcáinak felfedezése sem maradhatott ki a programból.
A dobogósok és a stílus bajnokai
Na de kik vihették haza a Balkan Rally 2025 trófeáit?
A Vintage Enthusiast kategória fődíját a lengyel Mikolaj Tomaszewski és Beata Kaczmarek hódította el egy gyönyörű, 1969-es Mercedes-Benz 280SL Pagodával.
A Modern Classic kategóriában magyar győzelem született: Kocsis Csaba és Bartha Renáta párosa egy Porsche Cayman S volánja mögött bizonyult a legjobbnak.
A motorosok között Varga László diadalmaskodott egy stílusos, 2017-es BMW R nineT Racer nyergében.
A rally hagyományaihoz híven idén is gazdára találtak a különdíjak. A legstílusosabb megjelenésért járó Perfect Gear díjat három brit versenyző, Chris Bell, Heidi Dawley és Geoff Dixon vihette haza. Elegáns öltözetük és a hozzá tökéletesen passzoló Porsche 912-esük messze kiemelte őket a mezőnyből. A közösség szavazatai alapján a Fair Play díjat Balázsi Péter és Balázsi Diána érdemelte ki, akik sportszerűségükkel és segítőkészségükkel járultak hozzá a rally fantasztikus hangulatához.
Merre tovább? Irány a svájci Alpok!
Aki lemaradt a balkáni kalandról, vagy már a következő kihívást keresi, annak jó hírünk van. A szervező GoBeyond következő nagy dobása a tavaszi Swiss Wonder, amely a svájci Alpok legikonikusabb szerpentinjeire kalauzolja a résztvevőket. A bázis Európa egyik legexkluzívabb autós célpontja, a The Chedi Andermatt lesz, ahonnan a világ leghíresebb hágói – köztük a legendás Furka-hágó – is elérhető közelségbe kerülnek.
Addig is, a 2026-os Balkan Rally nevezése már elindult! A leggyorsabbak szeptember végéig early bird kedvezménnyel csaphatnak le a gyorsan fogyó helyek egyikére.
(Fotók: David Marvier, Keszi Róbert, Pálfi Balázs)
nagy sztori | road trip | balkan rally | kaland
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Hatalmas változás jöhet az európai repüléseknél
Dua Lipa esküvője újra felszínre hozta Európa egyik legnagyobb turisztikai problémáját
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!





























