Lehetetlen összegyűjteni A Bridgerton család ikonikus helyszíneit a Hampton Court Palace-tól a yorki Howard-kastélyig, ám az biztos, hogy Bath kitüntetett figyelmet kapott a rendezőktől. Nem véletlenül.
A Netflix egyik Magyarországon is hihetetlen népszerűségnek örvendő sorozatának, A Bridgerton családnak a producerei nagyon komoly munkát végeztek, hogy megtalálják azokat a forgatási helyszíneket, amelyek leginkább meg tudják idézni az úgynevezett Regency korszakot. A régensség ideje 1811-től 1820-ig tartott. III. György királyt betegsége miatt alkalmatlannak ítélték uralkodásra, fia pedig hercegi régensként vezette az országot egészen apja haláláig, ami után IV. Györgyöt királlyá koronázták.
Beleszédülnénk, ha megpróbálnánk összegyűjteni a sorozat forgatási helyszíneit, hiszen ahhoz az egész Egyesült Királyságot be kellene járnunk, de a lehető legtöbb látnivalót Bath-ban tudjuk felfedezni.
A város nemcsak a romantikus sorozat fő forgatási helyszíne, hanem lelki központja is.
A Julia Quinn regényén alapuló sorozat, bár Londonban játszódik, a jelenetek hátterei sokkal inkább korhűek Bath-ban,
az UNESCO Világörökség részeként számon tartott városban.
A filmsorozat egyik központi forgatási helyszíne a Holburne Múzeum. A gyönyörű műemléképület a Lady Danbury otthonaként jelenik meg. A valóságban lenyűgöző tárlatoknak ad otthont, legfontosabb kiállítása a Tudorokról szól, de kortárs művészeti alkotások is megtekinthetők benne.
A film szabadtéri jeleneteinek egy része a város központjában található Pleasure Gardensben játszódik, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik az Avon-folyóra és a Pulteney-hídra.
Az Abbey Street legendás kávézója, a The Abbey Deli a Modiste üzletként köszön vissza a képernyőről. Bár ott korhű ruhákat nem tekinthetünk meg,
a helyi divatmúzeumban megtekinthetjük a korszak legcsodálatosabb darabjait.
De nemcsak A Bridgerton családot forgatták ott, hanem a Jane Austen regényének, az Értelem és érzelemnek a filmes adaptációját is. A film világsiker volt, Bath-ot pedig felhelyezte a világ turisztikai térképére a mozirajongók körében is. Nem csoda, hogy
nyitottak egy Jane Austen Központot, amiben helyet kapott egy korhű kávézó és a színészek emléktárgyaiból kiállítást is berendeztek.
Ha már Bath-ban járunk, nem szabad kihagyni a római fürdőt sem, amelyet a város természetes termálforrásai táplálnak már a római kor óra. A római épületek egy részének maradványai ma is megtekinthetők ott, így nemcsak pihentető élmény, hanem régészeti és kulturális szempontból is páratlan látnivaló.
Bath-ban rengeteg szép kávézó, étterem és bár is található. A vegetáriánusoknak és a vegánoknak érdemes a Cascarát megcélozniuk, de szintén kínál finom növényi ételeket a Pierrepont Streeten található The Green Rocket. A Boston Tea Party kávézó visszarepít az időben, a Chai Walla-ban pedig díjnyertes fagylaltokat kóstolhatunk. Este kihagyhatatlan koktélokkal vár a The Dark Horse és az Opium bár is.
Amennyiben több napra érkezünk a városba, ajánlatos egy könnyed kirándulást tenni az Avon-völgybe, ahonnan lenyűgöző kilátás nyílik a városra. Fantasztikus túrát tehetünk a Bath Skyline-on, ahol látványos kastélyokban, erdőkben, parkosított kertekben gyönyörködhetünk.
(Forrás: Euronews, fotók: Getty Images)
bath | Anglia | bridgerton-család | utazás | netflix | egyesült királyság
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!