Folytatódott a koronavírus-fertőzés miatt kórházba szállítottak, a kórházban ápoltak és az intenzív osztályokon kezeltek, valamint a járvány miatt elhunytak számának csökkenő tendenciája Belgiumban, ahol az előző hét adataihoz képest jelentősen, huszonegy százalékkal, 4165-re zsugorodott az új fertőzöttek napi átlagos száma is, közölte az illetékes belga közegészségügyi intézet vasárnap.
A jelentés szerint a hét folyamán átlagosan naponta 316 embert szállítottak kórházba, ami 34 százalékkal kevesebb, mint az előző héten. A járvány megjelenése óta 40 498-an kerültek kórházba a fertőzéssel összefüggésben Belgiumban.
Kórházban jelenleg 5017 embert ápolnak, hét százalékkal kevesebbet, mint egy hete. Intenzív ellátásban 1201 beteg részesül, ez négy százalékkal marad el az egy hete közzétett adatoktól. A hét folyamán átlagosan 172-en haltak meg a fertőzés szövődményeiben, ez heti viszonylatban 16,2 százalékos csökkenést jelent. A járvány kezdete óta 15 522 áldozata van az új típusú koronavírusnak Belgiumban. A legtöbben, 7215-en Flandriában, az ország északi, flamand nyelvű tartományában haltak meg, a déli, francia nyelvű Vallóniában 6045-en, a brüsszeli régióban pedig 2262 ember halt meg a fertőzéshez köthetően.
A pozitív vírustesztek aránya országosan 16,4 százalék. Az országban 556 904 ember fertőződött meg a járvány megjelenése óta. A La Libre Belgique című francia nyelvű belga napilap vasárnap közétett cikkében arról számolt be, hogy a Pfizer nevű amerikai gyógyszercég a német BioNTech vállalattal közösen fejlesztett, koronavírus elleni oltóanyagát Amerikán kívül a belgiumi üzemében tervezi gyártani.
A napilap szerint amennyiben az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyezi az oltás európai forgalmazását, az észak-belgiumi Antwerpentől délre, Brüsszeltől észak felé mintegy harminc kilométerre található Puurs városában lévő üzemben akár már a jövő év elején megkezdődhet a sorozatgyártás.
A Pfizer és a BioNTech november első felében jelentette be, hogy az oltóanyag tesztelésének harmadik, befejező szakaszában gyűjtött adatok alapján kilencven százalék feletti hatékonyságot értek el. Tájékoztatásuk szerint idén nagyjából ötvenmillió, jövőre 1,3 milliárd adagot tudnak gyártani az egyelőre BNT162b2 néven ismert oltóanyagból.
Szóval csak így tovább, Belgium, reméljük, nálunk is elindul már valami hasonló javulás!
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI)
javulás | belgium | vakcina | járvány | korona | vírus
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!