Világhírű építész jegyzi majd a Természettudományi Múzeumot

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Debrecenbe költözik a Természettudományi Múzeum – az új épületre kiírt meghívásos tervpályázatot a BIG (Bjarke Ingels Group) és a Vikár és Lukács Építész Stúdió közös terve nyerte el. A meghívásos pályázatra a tíz meghívott nemzetközi és magyar iroda mellett még négy stúdió pályázhatott.

Zaha Hadid Architects, 3XN – csak két név azok közül, akik pályáztak a Magyar Természettudományi Múzeum új kiállítóépületének megtervezése, de nem ők nyertek. A befutó a BIG lett, a cél pedig az épület megtervezése mellett – mint a kiírásban áll – integrálni azt a Nagyerdőbe, és kapcsolatot teremteni a Kultúrparkkal.

A kiállítóépület bruttó szintterülete közel 23 ezer m² lesz, és van egy különös 700 m²-es rugalmasan alakítható tér is, mivel a projekt előkészítésekor felmerült, hogy szükség volna szálláshelyekre a vendégkutatók számára.

A pályázat díjazottjai
  • I. helyezett: BIG / Vikár és Lukács Építész Stúdió
  • II. helyezett: 3XN / NAUTES Építészműterem
  • III. helyezett: Középülettervező Zrt.
  • Megvételben részesült: M-Teampannon Építészmérnöki Kft.
  • Megvételben részesült: BORD Építész Stúdió

További részleteket a pályázat honlapján találunk.

(Forrás: mtm.debrecen.hu, látványtervek: BIG)

múzeum | Természettudományi Múzeum | Bjarke Ingels | építészet | dizájn | bjarke ingels group

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom