Így hangzott el a megrendelői igény, a belsőépítész pedig remekelt: ízlésesen idézte meg az autó vagány, futurisztikus stílusát.
Merész lakásbelsővel rukkolt elő a nyíregyházi Designbox csapata: egy megrendelő kérésére a BMW i8-as formavilágát idéző otthont tervezett.
A meglévő kertes ház már
„egy romhalmaz volt, abból kellett megálmodni ezt a lakást”
– fogalmazott Sándorfi Zsolt ügyvezető tulajdonos. A régi ismeretség okán a megrendelő nem kertelt: azt mondta, vagy legyen nagyon erős a terv, vagy inkább engedjék el az egészet. Sándorfiék pedig felvették a kesztyűt.
Bár a BMW-lakás ötlete „szokatlan kérés” volt, annyira mégsem lepődtek meg. Előfordulnak hasonló kérések, például a gyerekszobában sokszor szeretnének viszontlátni valamit, ami kapcsolódik a gyerek hobbijához, Sándorfi emlékszik kajakos tematikára, és „egy ferraris szobabelső-ötletre” is.
Az i8-as otthon „kihívás volt, az volt a kérdés, hogyan lehet egy bútorba beletervezni az i8-as előremutató belvilágát”. Segített, hogy Sándorfi eredeti szakmája bútorasztalos, a cég pedig elsősorban fürdőszoba- és konyhabútorokat tervező családi vállalkozásként indult. 1995-ben hárman terveztek egy 35 m²-es műhelyben, hat évre rá már húsz szakember dolgozott 2000 m²-en, azóta – több mint tíz éve – pedig már saját bemutatótermük van.
Az BMW-otthon bútorait is Sándorfi tervezte, és a Designbox gyártotta le.
Visszaköszönnek a kocsiban is meglévő húzott ívek, a formavilág mellett pedig a LED-világítás kapott komoly szerepet, ez utóbbinak „erőteljesen jelen kellett lennie”.
A megrendelőnél „teljesen betaláltak” az ötletek,
„gyakorlatilag az első látványtervet valósítottuk meg”
a mintegy 150 m²-es házban. Bár árat nem lőttek be előre, az extra dizájn nem jelentett extra költségeket, „nem tükrözi például az i8-as árszínvonalát”, egyszerűen másképp terveztek, mintha adott stílusokkal operáltak volna.
Ahhoz képest, hogy a ház átalakítása műszaki, gépészeti feladatokkal is járt, meglepően gyorsan haladt a munka: a felkérés után másfél hónappal megszülettek az első tervek, majd az árajánlatok bekérése, és a kivitelezés után kész is lett a lakás, összesen mintegy fél év alatt.
A BMW-lakás teljesen egyedi, mindenesetre
„akik eddig látták, elszédültek tőle.”
Éppen ezért a Designbox kitette a honlapjára és a Facebook-oldalára is, hogy megismerjék a potenciális megrendelők.
Sőt, a lakásról egy videó is készült, úgyhogy könnyen lehet, hogy autós házhoz méltóan távoli vidékekre száguld majd ennek a lakásnak a híre. Nem is volna meglepő, miután Sándorfi dolgozott már Norvégiában is, és országszerte vannak megrendelései. Ki tudja, talán épül majd Maserati-villa, vagy egy Jaguar-legénylakás is.
A képeket Palkó György épületfotós készítette, akiről korábban a Roadster is írt cikket.
Ez is érdekelhet:
Palkó György | dizájn | design | otthon | designbox | lakás
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!