Prága került az első helyre az Európai országok közül az egyedül utazók számára készült világranglistán, de a magyar főváros sem szégyenkezhet.
A Planet Cruise utazásszervező nemrégiben készült tanulmányában az egyéni utazók ideális úti céljait kereste.
A kutatás során számos tényezőt vettek figyelembe, így nagy súllyal jelent meg az, hogy az adott városnak milyen a biztonsági minősítése, mennyibe kerül egy átlagos vendégéjszaka szállodai környezetben, a csoportos tevékenységek mennyire könnyen hozzáférhetők. Az is nagy szerepet kapott az értékelésnél, hogy a hely gazdag-e látnivalókban, mennyit kell fizetni egy tömegközlekedési jegyért és barátságosak-e az ott élők.
Mindezeket a tényezőket figyelembe véve Prága 4,6 pontot ért el az ötből, így kizárólag Tokió tudta megelőzni a rangsorban.
Prága különösen a biztonsági szempontok miatt kapott kiemelkedő értékelést, amivel számos európai várost felül tudott múlni. Ráadásul a csehek igen barátságos vendéglátónak is bizonyultak, náluk csak a bécsiek szeretik jobban a turistákat Európában. A cseh főváros szállodai szobáinak ára átlagosnak mondható, turisztikai attrakcióinak száma azonban meghaladja a négyezret. Ezeket akár ezer csoportos túrán is megtekinthetjük.
Budapest a hetedik helyen végzett, megelőzve Bécset, Rómát és Bukarestet is.
A Planet Cruise jelentése alapján ezek a világ legnépszerűbb úti céljai egyéni utazóknak:
- Tokió, Japán
- Prága, Csehország
- Peking, Kína
- Hanoi, Vietnam
- Sanghaj, Kína
- Chiang Mai, Thaiföld
- Budapest, Magyarország
- Bécs, Ausztria
- Róma, Olaszország
- Bukarest, Románia
(Forrás: Schengenvisainfo, fotók: Getty)
budapest | rangsor | toplista | biztonság | egyéni utazó | egyedül utazó
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Hatalmas változás jöhet az európai repüléseknél
Dua Lipa esküvője újra felszínre hozta Európa egyik legnagyobb turisztikai problémáját
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!

