A magas népsűrűség okozta helyhiány miatt némely országok olcsó, egyszerű és kreatív megoldásokat kénytelenek bevetni a probléma felszámolására, vagy esetleg mindhármat egyszerre. Hongkong belvárosában például átlagban 2100 dollárt kénytelen kicsengetni az albérlő egy egyszobás lakásért, emiatt sokan kénytelenek meghúzni magukat éjszakára a feketepiacon árult ún. koporsókabinokban. Egy dizájnstúdió azonban, úgy tűnik, megtalálta a megoldást.
Mikroházak építésével próbál segíteni a metropolisz elhelyezési gondjain a James Law Cybertecture nevű stúdió, amely nemrég alkotta meg a korábban vízvezetékként használt betoncsőből átalakított moduláris házának prototípusát.
Az OPod Tube House egy vagy két emberre tervezett kilenc négyzetméteres csöves lakosztályai nagyjából két és fél méter átmérőjűek, a hátsó fürdőszobától kezdve az ággyá alakítható padon át a mini hűtőszekrényig mindenféle alapfelszereltséggel rendelkeznek.
Mi más, mint kör alakú ajtaja okostelefonnal nyitható és zárható, ami a természetes fény biztosításával ablakként is funkcionál.
Elsőre talán nem gondolnánk, de fehérre mázolt belső tere meglepően tágasnak tünteti fel a hangulatos kis helyet.
A stúdió alapítója, James Law elmondta, hogy a mikroapartmanokat elsősorban azoknak a fiataloknak szánja, akik nem engedhetik meg maguknak a saját tulajdonú lakást, továbbá maximum egy-két évre keresnek átmeneti hajlékot a fejük fölé.
A hordozható OPod Tube House egyik legjobb tulajdonsága, hogy méretének köszönhetően szinte bárhol felállítható, akár két épület közötti nagyobb térben, vagy egy teljesen kihasználatlan területen is.
Huszonkét tonnás tömege ugyan nagy, ellenben beszerelési költsége igen alacsony, mivel záróelemek és csavarok sem szükségesek a rögzítéséhez.
Több ilyen OPod House összeállásával valóságos kis csőházak lephetik el a hét és fél milliós lakosú Hongkongot, ahol egy ilyen csőlakosztály nagyjából tizenötezer dollárba kerül, bérelni pedig havi négyszáz körül lehet.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: jameslawcybertecture.com)
lakás | hongkong | csőház | mikroház
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!