Close
Elárverezik Diana féltve őrzött kincsét

Az elegáns Ford Escort augusztus 27-én kerül kalapács alá Silverstone-ban.

A hercegnők általában megkapják azt, amit akarnak – a szívek királynője azonban nem volt ilyen szerencsés. Az 1980-as évek közepén Diana rövid ideig egy élénkpiros Ford Escort 1.6i Cabriolet-val járt, ám úgy vélték, hogy a túlságosan feltűnő, vászontetős járgány biztonsági szempontból nem ideális a wales-i hercegnőnek, így egy diszkrétebb autót javasoltak számára.

Így esett a választása egy Ford Escort RS Turbo S1-re.

Akkoriban ez a modell számított az Escort legerősebb, leggyorsabb változatának. Az RS Turbo sportos felfüggesztést, ralis stílusú fényszórókat, de a szériamodelltől eltérően ötlamellás hűtőmaszkot kapott, és a fényezése sem volt mindennapi.

Úgy tudni, hogy csupán három RS Turbo S1 készült fekete színben

– az egyiket kapta meg Diana, a másikat csaliautónak használták, a harmadikat pedig a királyi család egyik tagjának szállították le. Hogy kinek, azt teljes titok fedi.

De nem ez volt az egyetlen érdekessége a kocsinak. Diana különleges Escortja egy másodlagos visszapillantó tükröt is kapott, hogy a testőre is mindent szemmel tarthasson. A kesztyűtartóban pedig egy olyan rádió volt, amivel a központi testőrséggel tudták tartani a kapcsolatot.

A királyi szolgálatra felkészített Escortot 1985. augusztus 23-án helyezték forgalomba.

Bár nem egy meggypiros autó volt, Diana mégis megszerette a kis fekete Escortját, amivel gyakran fotózták. Most azonban kalapács alá kerül, 2022. augusztus 27-én bocsátják aukcióra a Silverstone-i Classic Sale-en.

(Forrás: RobbReport, fotók: Silverstone Auctions)

Diana Fordjai

Nem a fekete RS Turbo volt Diana egyetlen Ford Escortja. Károly hercegtől eljegyzési ajándéknak egy ezüstszínű ötajtóst kapott, amit nemrég árvereztek el figyelemreméltó összegért. Diana Fordjairól ebben a cikkünkben olvashatsz.

árverés | Diana | ford escort | autó | ford

FOLYTASD EZZEL

Bepillanthatsz Budapest lelkébe a város egyik legismertebb szállodájában

Így fognak össze a túlélésért a hazai fitnesz- és edzőtermek

Rendeld meg a Roadster magazin 9. számát!
Friss, 220 oldalas lapszámunkat ezúttal egy színes és izgalmas, 20 oldalas melléklettel egészítettük ki, amelyben a prémium spiritek szédítő univerzumába merülünk el. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet. Megnézem, mert érdekel!
Instagram