Az egyik egy olajpumpáló üzem volt régebben.
A Shurooq egy emirátusokbeli fejlesztőcég, ők állnak az Al Faya Lodge és az Al Bait Hotel renoválása mögött. Mindkét hotel jelölték a nagy presztízsű AHEAD közel-keleti és afrikai díjra, amelynek átadóját tavaly novemberben tartottak Dubajban.
Az Al Faya Lodge hotel és sós vizes spa a Maliha sivatagban található, Sharjah-tól keletre. Ezt a szállodát a Vendégszobák, felújítás és megőrzés kategóriában nevezték. Ez a hotel korábban egy olajpumpáló állomás volt. Az elhagyatott épületeket a londoni és dubaji székhelyű Anarchitect nevű cég alakította át ötcsillagos butikhotellé. A szálló közel van a Jebel Buhais Archeológiai Parkhoz, ahol a Hopkins Architects nemrégiben fejezett be egy látogatóközpontot.
Khawla Al Hashimi, a Shurooq képviselője szerint a projekt célja, hogy az épület egybefolyjon a környező tájjal: "A célunk az volt, hogy bemutassuk a Maliha szépségét, méghozzá egy új szemszögből – mondta Al Hashimi egy videóinterjúban, amit a Dezeen-nek adott. – Vannak részei, amelyek szó szerint beleolvadnak a környezetbe, az úszómedencék például szinte teljesen belesimulnak a környező dűnékbe. A szobák mennyezete üvegből van, így éjszaka lehet nézni a csillagokat."
Al Hashimi szerint az Al Faya Lodge a tökéletes példa arra, hogyan lehet átalakítani egy épületet, ahelyett, hogy lerombolnánk.
"Az Egyesült Arab Emirátusokban hozzászoktunk, hogy az épületeket leromboljuk, aztán egy újat húzunk fel a helyére. De így az Al Faya annak a jelképe, hogyan tudunk mélységet adni egy projektnek azzal, hogy felvállaljuk a múltját."
A renoválás, restauráció és megőrzés kategóriában szerepelt az Al Bait Sharjah, ami Sharjah városában található. A projekt során egy működő souk – azaz piac – közelében fekvő történelmi lakásokat újítottak fel azzal a céllal, hogy az utazókat összekösse a város múltjával.
Ez is egy nagyszerű projekt:
medence | al bait hotel | al faya lodge | egyesült arab emirátusok
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!