Egészen különleges lett a Lanvin jubileumi férfikollekciója

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A Lanvin a párizsi divathéten mutatta be 2026 őszi-téli férfikollekcióját, mely az Homme du Monde címet kapta, és egyben a divatház férfiruházati vonalának századik évfordulóját ünnepli. A kreatív igazgató, Peter Copping a ruhagyűjteménnyel úgy tiszteleg az alapító Jeanne Lanvin öröksége előtt, hogy közben meg is újítja azt.

Jeanne Lanvin 1926-ban történelmet írt azzal, hogy első couturierként külön férfi vonalat indított. Copping a tervezőnő 1920-as évekbeli velencei utazásaiból merített ihletett, éppen ezért az új kollekcióban a város gazdag textúrái, nemes anyaghasználata és eleganciája jelenik meg modern formában.

A klasszikus szürke flanell öltönyök mellett az ametisztlila és az abszintzöld árnyalatai is feltűnnek.

Kiemelt figyelmet kaptak azok a velencei mintázatú textilek is, melyek Jeanne Lanvin személyes archívumából származnak, és melyeket az eredeti beszállító, a Bevilacqua szőtt újra a jubileumi kollekció számára.

A húszas évek hangulata visszaköszön a kabátokban és az art deco ihletésű kötött darabokban is. Mindezek mellett állatmintás nyírt gyapjú felületek, valamint Murano-üvegre emlékeztető absztrakt motívumok gazdagítják a kollekciót.

(Forrás: Hypebeast, fotók: Lanvin)

férfikollekció | kollekció | velence | Lanvin | párizsi divathét

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom