A Marianne francia magazin bizalmas jelentésekre hivatkozva azt állítja, az Eiffel-torony szörnyű állapotban van és teljeskörű javításra szorulna.
A 324 méter magas kovácsoltvas torony a 19. század végén készült Gustave Eiffel tervei alapján, manapság pedig évente mintegy hatmillió látogatót fogad, és a világ legnépszerűbb műemlékei közé tartozik.
A Marianne által idézett szakértők szerint azonban az állapota hagy némi kívánnivalót maga után, főleg, mert rozsdásodik. Mint az egyik ott dolgozó mondta, „ha Gustave Eiffel ellátogatna ide, szívrohamot kapna.“
Mint a cikk írja,
a torony mintegy 30%-át le kellene csiszolni, majd két új fedőréteget felvinni,
de a fennakadások miatt, amelyeket a járvány és a régi festékből származó ólom jelenléte okozott, már csak az épület 5%-át fogják tudni ilyen módon kezelni a 2024-es olimpiára való felkészülés során, melynek keretében a műemléket átfestik, immár a 20. alkalommal. A munkálatok elmaradásához állítólag az is hozzájárul, hogy a látványosságot nem akarják lezárni a turisták előtt.
Az olimpiára készülve persze más változások is lesznek a városban, például oázissá alakul a híres sugárút, ami egy kicsit felfrissíti a megszokott látványokat, akárcsak ez a vicces videó.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images)
Eiffel-torony | rozsda | gustav eiffel | párizs | franciaország
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!