Bár most reggelente hideg van ott, de majd utána!
A téli hónapok sokak számára a fáradtságról és a levertségről szólnak, így nem csoda, ha januárban különösen vonzóvá válik egy napsütéssel teletöltött utazás gondolata. A BookRetreats.com friss felmérése pontosan ebben segít: összeállította ugyanis a világ legnaposabb nyaralóhelyeinek listáját, ajánlva ezzel pár úti célt némi napos feltöltődésre.
A Holiday Happiness Index néven futott elemzés során 50 helyet vizsgáltak meg világszerte, majd öt kulcsfontosságú tényező alapján rangsorolták az úti célokat. Ezek közé tartozott a napfény mennyisége, a minőségi alvás lehetősége, az egészséges táplálkozás, a természetben eltöltött idő és a testmozgás. A rangsor felállításakor természetesen az éves napsütéses órák száma is kiemelt szerepet kapott.
Az adatok elemzése után egyértelmű győztes született, merthogy a világ legnaposabb nyaralóhelye Dubaj lett.
Az Egyesült Arab Emírségek ikonikus városa évente átlagosan 3577 napsütéses órával büszkélkedhet, ami napi 8-10 óra napfényt jelent. Ilyen számok mellett az eső gyakorlatilag ritka vendég.
Dubaj nemcsak az állandó napsütéséről, hanem a forróságáról is híres: nyáron a hőmérséklet gyakorlatilag elviselhetetlen. Éppen ezért a legtöbben a november és március közötti időszakot tartják ideálisnak az odautazásra, amikor a nappali átlaghőmérséklet jóval kellemesebben alakul.
Dubaj mögött Kairó végzett a második helyen, mindössze körülbelül 100 órával kevesebb, összesen évi 3477 napsütéses órával, ami még mindig több mint 300 napos napot jelent egy évben. A toplistán ezután Doha (Katar), Los Angeles, Orlando (Florida), Lisszabon, Delhi, Athén, Santiago és Madrid következik.
Bár a világ legnaposabb úti céljai csábítóak, egy dologról sehol sem szabad megfeledkezni, mégpedig a megfelelő napvédelemről.
(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Getty Images)
világ | dubaj | egyesült arab emírségek | úti cél | nyaralóhelye | napsütés
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Hatalmas változás jöhet az európai repüléseknél
Dua Lipa esküvője újra felszínre hozta Európa egyik legnagyobb turisztikai problémáját
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!


