Bármerre is indulunk, ez a hét applikáció lehet a leghasznosabb útitársunk

Léteznek olyan applikációk, amelyek a bőrönd bepakolását teszik egyszerűbbé, és arról gondoskodnak, hogy semmi fontos ne maradjon otthon, de persze olyanok is, amelyek a reptéren és a repülőn bizonyulhatnak roppant hasznosnak, és persze olyan alkalmazásokból is sokat ismerünk, amelyek az otthoniakkal való kapcsolattartást könnyítik meg. Máris mutatjuk a legprofibb, legjobb és leghasznosabb appokat!

App in the air

Ahogyan a neve is mutatja, ez az alkalmazás elsősorban a levegőben lesz hasznos, vagyis azoknak ajánlott a használata, akik sokat repülnek. Nyomon követhető vele minden fontos részletet az esetleges késéstől kezdve a felszállás és a landolás pontos időpontján keresztül egészen a becsekkolásig. Mindezeken kívül tippeket is olvashatunk más utazóktól, hogy a reptéren hol érdemes enni egy falatot vagy meginni egy kávét, illetve hol tudjuk tölteni a telefonunkat.

Az App in the air még a társkeresésben is segíthet, hiszen megmutatja, milyen utastársak vannak a közelünkben, akikkel elüthetjük a várakozási időt. Emellett egy valódi játékká varázsolja az utazást, a repüléssel pontokat gyűjthetünk, felkerülhetünk a nemzetközi ranglistára, és vizuálisan is nyomon követhetjük az útvonalunkat.

Postagram

A Postagram nem egy új találmány, a mögötte húzódó ötlet igen régi időkre nyúlik vissza. A mai generáció számára talán hihetetlen, hogy voltak idők, amikor becsekkolás helyett még képeslapokat küldtek egymásnak az emberek. Ez az applikáció feleleveníti a hagyományt, persze modern eszközökkel.

Nincs más dolgunk, mint kiválasztani egy képet a telefonon, megírni az üzenetünket, és elküldeni. Ilyen egyszerűen jelentőségteljesebbé tehetjük a kommunikációt, legalább utazás közben. A valódi képeslapot megkapó rokon vagy barát biztosan értékelni fogja a gesztust.

Travelstoke

A Travelstoke segítségével helyiek és szakértők információi alapján tervezhetjük meg az utunkat, ráadásul azt is elősegíti, hogy felvegyük a kapcsolatot a helyiekkel vagy más turistákkal, miután megérkeztünk. Egy-egy desztinációval kapcsolatban minden fontos részletre rákereshetünk, úgy mint szálláshelyek, ételek, bevásárlási lehetőségek és különböző programok. Ha extra kérdéseink akadnak, azt is nyugodtan feltehetjük a helyi közösségnek, akik nyilván első kézből képesek hiteles válasszal szolgálni.

Zeamo

Ha nemcsak itthon, hanem külföldön is fontos  az edzés és a jó forma megőrzése, akkor a Zeamo bizony hasznos lehet. Ezzel az applikációval több mint 25 ezer edzőtermet fedezhetünk fel szerte a világon. Különböző szűrők segítségével megtalálhatjuk az ízlésünknek leginkább megfelelő termet, legyen szó akár jógastúdióról, akár bokszedzésről.

Arra is rászűrhetünk, hogy legyen az adott helyen masszázs vagy mondjuk szauna. Ráadásul egyetlen gombnyomással válthatunk napijegyet, így a terembe belépve már nem kell vesződni, kezdődhet is az edzés. Egy külföldi edzőközpont meglátogatása ráadásul nemcsak a forma megőrzésében segíthet, hanem akár abban is, hogy kapcsolatba lépjünk a lokális közösséggel, ezzel is színesebbé és gazdagabbá téve az ottlétünket.

Google Translate

Az irigylése méltó és remek, ha az ember beszéli annak az országnak a nyelvét, ahová éppen utazik, ám ha nem ez a helyzet, akkor sem kell kétségbe esni. A Google Translate nagy mértékben megkönnyítheti a kommunikációt, elvégre egy több mint száz nyelven beszélő asszisztenst tudhatunk általa a zsebünkben.

Zseniális funkció, hogy akár fényképekről is képes lefordítani különböző feliratokat, ráadásul az offline módnak köszönhetően akkor is segítségünkre siet, ha épp nem kapcsolódunk az internethez. Már az utazás előtt érdemes elkezdeni a használatát, hogy legalább néhány alapvető kifejezést megtanuljunk az adott nyelven.

Polarsteps

Akár egy országon belül, akár kontinenseken átvágva utazol, a Polarsteps végigköveti és dokumentálja minden lépésedet. Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy a barátaink, rokonaink rá tudjanak pillantani, hogy mikor merre jártunk, hol vagyunk az adott pillanatban és merre tartunk.

Mindeközben persze az élményeinket is megoszthatjuk velük, felölthetünk képeket és videókat. Amikor pedig véget ér a nagy utazás, az applikáció segítségével vagány útikönyvet készíthetünk, amely a legszebb emlékeinket és a kirándulás minden mozzanatát tartalmazza.

Packpoint

Egy utazás nem akkor kezdődik, amikor az ember felszáll a gépre vagy becsüccsen az autóba, hanem bizony az összepakolásnál. Ha kimarad valami fontos, az könnyedén rányomhatja bélyegét az egész kiruccanásra. Itt jön a képbe a Packpoint applikáció, amely gondoskodik róla, hogy ne maradjunk tiszta zokni vagy nélkülözhetetlen gyógyszer nélkül.

Az alkalmazás több dolgot is számítása vesz, mielőtt összeállítaná számunkra a csomagolási listát, például hogy mennyi időre megyünk, milyen lesz az időjárás, milyen programokat tervezünk, illetve hogy kisgyermekkel utazunk vagy sem. A lista persze személyre szabható, aztán meg is oszthatjuk az utastársainkkal.

Ezekkel az alkalmazásokkal a zsebben már nyugodtan nekivághatunk egy hosszabb útnak is. Mi biztosak vagyunk benne, hogy jó szolgálatot tesznek majd, kiváló útitárs lehet belőlük. Még ahhoz is tudunk tippeket adni, hogy

merre induljunk el velük:

Ezt az öt eldugott európai települést érdemes felfedezni, mielőtt ellepnék a turisták

Középkori templomok, macskaköves utcák, végtelen olajfaligetek. Erősen ajánlott felkeresni az alábbi európai városkákat, ha szeretnénk felfedezni és megérteni az egyes országok lelkét.

(Képek: Getty Images)

bepakolás | utazás | út | applikáció | okostelefon

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom