Az álomnyaralásra készülőket Javier Sobrino utazási szakértő figyelmezteti: nem árt inkább kétszer is meggondolni, mielőtt a „foglalj most” gombra kattintanak.
Sobrino a Descubriendo Viajes – egy spanyol utazási platform – alapítója olyan szállástípusokat sorol fel, melyeket a tapasztalt utazók inkább elkerülnek.
A lista élén a gyakran túlárazott repülőtéri szállodák állnak, melyeket sokan csupán a kényelem illúziója miatt választanak anélkül, hogy felismernék: valójában mekkora árat fizetnek mind pénzben, mind élményben (pontosabban annak hiányában).
„Hacsak nem indul a járatod reggel nyolc előtt, az utolsó éjszakádat egy rideg, steril szobában pazarolod el, miközben élvezhetnél egy autentikus vacsorát is, helyi ízekkel és hangulattal” – mondja.
A második intő jel Sobrino szerint az, amikor egy all-inclusive üdülőhely ára túlságosan is jónak tűnik – különösen abban az esetben, ha a vélemények inkább úgymond panaszosak. Bár ezek a szállások kedvező ár-érték aránnyal kecsegtethetnek, az alacsonyra értékelt helyek gyakran okoznak csalódást a felvizezett italokkal, a kétes minőségű büfével és a lehangoló atmoszférával.
„Az ilyen kedvezményes all-inclusive hotelekben a büfék általában középszerű ételeket kínálnak, melyek órákig állnak a pulton” – emeli ki Sobrino. „Gyakori eset, hogy a meghirdetett programokat is könnyedén lemondják például hamis időjárási indokokra hivatkozva.”
A szakértő szerint érdemes odafigyelni a vendégek étkezést érintő értékeléseire, és elkerülni azokat a helyeket, ahol a dicséret maximum a közepes skáláig terjed. Ha a vendégek kevesebb mint 25%-a minősíti „kiválónak” az élményt, az annak a jele, hogy az adott szállás messze elmarad a várakozástól.
Sobrino egy harmadik veszélyforrásra is rávilágít: a távoli, "útszéli" hotelekre, amelyek látszólag kedvező áron kínálnak szobát, azonban rejtett buktatókat tartogatnak – kiváltképp a környéket nem ismerők számára. Ezek a szálláshelyek jellemzően forgalmas autópályák mentén helyezkednek el. Gyakran szenvednek a rossz hangszigeteléstől, a gasztronómiai lehetőségek hiányától és olyan érzést adnak, mintha mindentől távol lennének. Hiába csábító az ár, a kényelem és hangulat hiánya, valamint a városközponttól vagy a látványosságoktól való nagy távolsága miatt ezek a hotelek nem számítanak jó választásnak.
A negyedik kategória a felújítás alatt álló szállodáké, mert ezek gyakorta próbálják elbagatellizálni valamivel a kellemetlenségeket. „Általában kedvezményeket kínálnak, s azt állítják, hogy a felújítás 'minimális', de a valóságban a szolgáltatások fele nem elérhető, és az építkezés zaja meg már reggel hétkor lecsap” – mondja a szakértő.
Végül pedig még az ideális helyen fekvő, meglepően alacsony áron kínált szállásokkal is érdemes óvatosan bánni. Ezek sokszor a leromlott állapotokat próbálják meg ravasz marketinggel elrejteni.
(Forrás: Express, fotók: Unsplash)
szakértő | tipp | figyelmzetető | hotel | szállás | utazás
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!