Franciaországban pénteken kiadták a lehető legmagasabb szintű biztonsági készültséget, miután egy iskolában késes támadás történt. Azóta úgy tűnik, nem jut nyugvópontra a helyzet.
Miután a hétvégén a Louvre-t és a Versailles-i kastély is le kellett zárni, szerda reggel több repülőteret fenyegettek meg támadással, a hatóságok pedig lezárták a létesítményeket, hogy eloszlassák a kétségeket a veszélyek valódiságával kapcsolatban.
A strasbourgi repülőteret egy fenyegető e-mail után zárták le, de Toulouse, Biarritz, Pau, Nizza, Lyon, Lille északon, Rennes és Nantes repterén is le kellett állítani a forgalmat, és névtelen fenyegetést kapott a fapados-központként szolgáló beauvais-i repülőtér is.
A fenyegetések e-mailben vagy telefonon érkeztek, de olyan is volt, ahol egy elhagyott poggyász okozott riadalmat, mint a nizzai repülőtéren. Eddig viszont minden fenyegetés téves riasztásnak bizonyult, és a legtöbb repülőtér azóta visszaállt a normál működésre.
A légiforgalmi irányítók már szerda reggel figyelmeztették a légitársaságokat, hogy Toulouse, Lille és Beauvais biztonsági okokból nem elérhetők, a FlightRadar24 szerint pedig három Lille-be tartó járatot Brüsszelbe, Ostendába és Párizsba irányítottak át.
A francia hatóságok és a konzuli szolgálatok óvatosságra intik a Franciaországba utazókat, Izraelbe pedig egyáltalán nem tanácsos most elindulni.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)
lezárás | repülő | fenyegetés | készültség | franciaország | repülőterek
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Sivatagi hőségre tervezett vonatokat rendel az Eurostar
Zseniális programokkal készül a Formula–1-es versenyhétvégére Budapest egyik legjobb szállodája
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!
