Az Eurovíziós Dalfesztivál után sem lassul le Bécsben az élet, hiszen május 23. és 25. között, immár harmadik alkalommal rendezik meg a Wienliebe Fesztivált a bécsi Rathausplatzon. A háromnapos, ingyenesen látogatható esemény a város sokszínűségét, kulturális gazdagságát és közösségi erejét ünnepli.
A 2024-ben indult Wienliebe fesztivál rövid idő alatt népszerű városi eseménnyé vált, tavaly közel 75 ezer látogatót vonzott.
Idén a megszokott fő pillérek – kultúra, gasztronómia és kézművesség – mellett új elemként a sport is helyet kap a programban.
Interaktív bemutatók és látványos show-elemek is várják az érdeklődőket, többek között kosárlabda- és teniszmeccsek is.
A fesztivál célja, hogy bemutassa mindazt, ami Bécset különlegessé teszi: a kulturális sokszínűséget, a minőségi vendéglátást, a hagyományokat és az innovációt. A rendezvényt Bécs Városa a Bécsi Gazdasági Kamarával együttműködésben szervezi.
A fesztiválon 15 bécsi kézműves vállalkozás mutatja be termékeit, a porcelánfestőktől egészen a 3D-nyomtatott ékszerekig. A gasztronómiai kínálatban idén 14 vendéglátóhely kapott helyet: a klasszikus bécsi fogások mellett nemzetközi ételek is megjelennek.
A rendezvény emellett kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra és a minőségi alapanyagokra.
Ha pedig besokallnánk a nyüzsgéstől, érdemes felkeresni Bécs nemrég nyílt offline kávézóját, ahol tökéletesen kikapcsolhatunk kis időre.
További információ angolul és németül itt.
(Forrás: Bécs Város Nemzetközi Irodák, nyitókép: Unsplash)
bécs | wienliebe | ingyenes | ausztria | kézművesség | vásár
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Dráma a Ryanair gépén: felszállás után betört az ablak, egy utas feje pedig beszorult a nyílásba - videóval
Több mint 38 ezer forintot kérnek egyetlen strandtörölközőért a magyarok egyik kedvenc nyaralóhelyén
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!