Sokak szerint a Corvette az első amerikai sportautó, amelynek karosszériája üvegszálas elemekből épült fel, ám az igazság az, hogy nem a Chevrolet legendás modellje volt az egyetlen, amihez már az ötvenes évek elején felhasználták ezt a modern anyagot.
Itt van például ez az 1953-as Glasspar G2 Roadster, amelyet egy dél-kaliforniai mérnök, Bill Tritt tervezett. Mivel korábban hajókkal dolgozott, az üvegszálas karosszéria dizájnjának megalkotása során rengeteget merített korábbi tapasztalataiból.
Az amerikai V8-as motorral felszerelt sportautókból nagyjából százötven példányt gyártottak le, mára azonban csak harminc maradt belőle.
A képeken látható példányt Emilio Pistoresi vásárolta meg a múlt század közepén, és egészen 2010-ig a család tulajdonában állt. Ezt követően egy elismert texasi restaurátor, Gary Hatfield vette meg, ő volt az, aki egészen lenyűgöző munkát végezve tökéletes állapotba hozta a G2-t, visszaállítva annak eredeti dicsőségét. Ez olyannyira jól sikerült, hogy első helyezéssel jutalmazták a 2016-os Sante Fe Concorso autótalálkozón.
Mivel a teljes körű restauráció óta alig kétszáz kilométert tettek meg vele, makulátlan állapotban várta új gazdáját, akinek kollekciója minden kétséget kizáróan egy darabka amerikai történelemmel gazdagodott. Végül 20-25 millió forintnyi összegért kelt el az RM Sotheby's árverésén.
(Képek: RM Sotheby's)
glasspar | autó | roadster | amerikai | klasszikus | sportautó
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!