A világ leghíresebb épületei között több száz éves műremekek mellett egyre több modern komplexum is megtalálható. A World Architecture Festival azért jött létre, hogy minden évben díjazza a legkiemelkedőbb alkotásokat. Idén a Future Project of the Year címet a bhutáni Gelephu International Airport kapta meg.
A BIG, vagyis a Bjarke Ingels Group által tervezett repülőtér, Bhután második nemzetközi kapuja lesz. Bár csak 2029-ben nyitja meg kapuit, már most megmutatták, milyen különleges építészeti megoldásokat hordoz majd magán.
Úgy tudni, a reptér első körben napi százhuszonhárom járatot fogad majd, hosszú távon pedig évi 5,5 millió utast szeretne kiszolgálni.
A dizájn a modern mérnöki megoldásokat ötvözi a bhutáni kézműves hagyományokkal.
A terminál épülete fából faragott szerkezetet kap, ami nemcsak vizuálisan lenyűgöző, hanem természetes módon szabályozza a beltéri páratartalmat is.
A tágas, fényárban úszó belső tereket úgy alakították ki, hogy a lehető legtöbb természetes fény jusson be.
A Gelephu repülőtér továbbá olyan funkciókat is kínál majd, amelyek egyetlen másik nemzetközi légikikötőben sem. Gongfürdő, jóga- és meditációs terek várják majd az utazókat.
(Forrás: TimeOut, fotók: BIG-Bjarke Ingels Group)
építészet | repülőtér | reptér | bhután | légikikötő | gelephu
A szemüveg, amiben önmagad lehetsz
Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni
Valami furcsa ebben a családi házban. Rájössz, mi az?
Izgalmas brunch és bar koncepcióval lépett szintet a Studio Arkitekter
Autóroncsokból szól a zene a Nantes-i Operaház előtt
Új magyar dizájnkezdeményezés bukkant fel a térképen
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!


