Kevés nyugtalanítóbb pillanat létezik a gépen annál, mint amikor nem sikerül időben elpakolni a csomagjaiadat és közben feltartod a sort. Egy tapasztalt légiutas-kísérő szerint néhány egyszerű előkészülettel mindez simán elkerülhető.
Kat Kalamani (@katkamalani) a TikTok-oldalán közzétett videójában osztotta meg hasznos tippjeit.
A legtöbb légitársaság lehetővé teszi, hogy az utasok egy teljes méretű kézipoggyászt és egy személyes tárgyat díjmentesen felvigyenek a fedélzetre, így megúszhatják a feladott poggyászok pluszköltségét. Sokan ezért alaposan telepakolják a csomagjukat, aminek a fej feletti szekrényekbe történő bepréselése aztán nehézségekbe ütközhet.
Kat Kamalani kezdésként az előre tervezést javasolja. Első számú szabálya: „ha nem tudod felemelni, ne vidd magaddal”.
– Utazás előtt még otthon próbáld meg a bepakolt kézipoggyászt a fejed fölé emelni. Ha nem sikerül, vegyél ki belőle néhány dolgot! Ezzel nem csupán a fedélzeti kellemetlenségeket úszhatod meg, hanem betartod a légitársaság előírását is, amiben egyébként le van írva, hogy „a kézipoggyászt magadnak kell tudni berakni a fej feletti tárolórekeszekbe” – mondja.
Érdemes egy gyors pillantást vetni a tárolók belsejére, merthogy a legtöbb gépen kis matricák magyarázzák el, hogyan kell helyesen – vízszintesen vagy függőlegesen – bepakolni a csomagot a rekeszbe. Ezzel rengeteg időt spórolhatsz meg, és sokkal könnyebb a dolgod.
Szakértők szerint a először mindig a bőröndöknek kell a helyükre kerülniük, aztán jönnek a kabátok (a táska tetejére), végül pedig a kisebb táskák az ülés alá.
Bár nyilvánvalónak tűnhet, de Kat Kamalani megjegyezte, hogy a segítségkérés a legjobb módja annak, hogy gyorsan leüljünk a helyünkre.
– Mindenki azt hiszi, hogy a légiutas-kísérő dolga, hogy felrakja az utasok csomagjait a tárolókba, de ez nem így van. Valójában a legtöbb légitársaság nem engedélyezi ezt a műveletet a sérülésveszély miatt. Segítséget persze lehet kérni, de azt senki ne várja el, hogy a személyzet egyedül felpakoljon mindent.
Nem vitás, a légiutas-kísérőknek nehéz dolguk van. Mindenben segítenek a fedélzeten az italok és ételek felszolgálásától kezdve az ideges utasok megnyugtatásáig, plusz vészhelyzetben megmenthetik az életünket. Más szóval, tudnak egy-két kulisszatitkot – és ez magában foglalja azt is, hogy mi az, amit soha, de soha ne együnk vagy igyunk repülés közben.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
repülés | kellemetlen | fedélzet | utazás | helyzet
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!