Új kerékpárút nyílt a Bledi- és a Bohinji-tó között, így a két népszerű szlovéniai alpesi üdülőhely már nagyrészt autóforgalomtól elkülönített útvonalon is bejárható – jelentette a szlovén sajtó.
A kedden átadott, mintegy húsz kilométeres szakasz jórészt a Sava Bohinjka folyót követi erdők, szurdokok és kisebb települések között. A már meglévő, Bohinjska Bistricát a Bohinji-tóval összekötő kerékpárúttal együtt csaknem 28 kilométeres útvonalat kínál a két tó között.
A beruházás célja, hogy biztonságosabbá tegye a kerékpáros közlekedést, és az autózás helyett környezetkímélőbb lehetőséget kínáljon a környék felfedezésére. Az új összeköttetés nemcsak a turistáknak kínál kényelmesebb közlekedést, hanem a helyiek mindennapjait is megkönnyíti.
Az útvonal egy része ugyanakkor egyelőre csak kerülővel járható. Obrne közelében földcsuszamlás miatt augusztus végéig zárva marad egy helyi útszakasz, ezért a Bled felől érkezőknek rövid ideig a regionális utat kell használniuk. A bohinji oldalon pedig egy erdei szakaszon még nem épültek meg a kőomlás elleni védőberendezések.
A 2022-ben indult beruházás csaknem 25 millió euróba (mintegy 9 milliárd forintba) került. A projektet a szlovén állam Bled és Bohinj önkormányzatával közösen, európai uniós támogatással valósította meg. Az útvonal mentén kerékpáros pihenőhelyeket is kialakítottak.
(Forrás: MTI, fotó: Getty)
kerékpár | bicikli | kerékpárút | bled | tó | bohinji-tó
A szemüveg, amiben önmagad lehetsz
Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni
130 embert evakuáltak és teljesen leállították a hajóforgalmat Európa egyik legnagyobb kikötőjében
Baljós jel: több közel-keleti ország légterének elkerülését javasolja a légitársaságoknak az EU
Itt az új utazós trend, amitől rettegnek a HR-esek
A világ legmagasabb hídja, ami nagyobb, mint az Eiffel-torony
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!
