Egy hosszú repülőút után a városközpontba jutás legkomfortosabb módja az, ha megkerüljük a tömegközlekedést, és hátradőlve élvezzük a taxi privát kényelmét. Amennyiben persze megtehetjük.
A FleetLogging készített egy tanulmányt arról, hogy a világ nagyvárosaiban mennyiért lehet taxival eljutni a repülőtérről a belvárosba. A telematikai szolgáltatással foglalkozó oldal 1249 különböző repülőteret vizsgált meg.
Az eredményekből kiderült, hogy aki Japánban jár, és taxival tervezi a bejutást, annak jó mélyen a zsebébe kell nyúlnia,
ugyanis a világ tíz legdrágább repülőtéri taxijából nyolc az ázsiai országban közlekedik.
Egy fuvar Hirosima vagy Óita városközpontjába az adott repülőtérről 165 dollárba (kb. 50 ezer forintba) kerül – konkrétan ez a két legdrágább reptéri taxi a világon.
Európában a Southend Airportról kóstál a legtöbbet egy belvárosi fuvar, az angliai reptér a maga 146 dollárjával (44 ezer forintjával) a világszintű összesítésben a negyedik helyet foglalja el.
A világ tíz legdrágább reptéri taxifuvarja:
Hiroshima Airport, Hirosima, Japán – $165
Oita Airport, Óita, Japán – $165
New Chitose Airport, Szapporó, Japán – $150
Chubu Centrair International Airport, Nagoja, Japán – $148
Southend Airport, London, Anglia– $146
Narita International Airport, Tokió, Japán – $145
Oslo Airport-Gardermoen, Oslo, Norvégia– $145
Kagoshima Airport, Kagosima, Japán – $135
Shizuoka Airport, Sizuoka, Japán – $135
Kansai International Airport, Oszaka, Japán – $129
(Egy amerikai dollár kb. háromszáz forint.)
A legtöbb olcsó repülőtéri taxit pedig Afrikában és Közép-Ázsiában találjuk a tanulmány szerint. A benini Cotonouban működő Cadjehoun repülőtérről csupán egy dollárba kerül egy városközpontba tartó taxiút, ugyanennyi a tarifa a tunéziai Tozeurben lévő Nefta nemzetközi repülőtérről, a nicaraguai Bluefields repülőtérről, és a szintén nicaraguai Puerto Cabezas reptérről. A teljes listát ide kattintva lehet böngészni.
Félig-meddig ide kapcsolódik, hogy a férfiak kiadásai tizenhat százalékkal több éghajlatkárosító kibocsátással járnak együtt, mint a nőké, annak ellenére, hogy a két nem csaknem ugyanannyit költ – derült ki egy svéd tanulmányból.
(Forrás: Matadornetwork, fotók: Unsplash, Getty Images)
legdrágább | reptéri | taxi | repülőtér | legolcsóbb
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!