Érdemes másfelé nézelődni, ha most korlátozott a büdzsé.
A Bounce utazási szakértői raktak össze egy rangsort a világ legdrágább városlátogatásairól, figyelembe véve például a szállodai szobák, az éttermi étkezések, az alkoholos italok és a taxik árát.
Ezek alapján a világ legdrágább városának Los Angeles bizonyult, ahol egy szállodai szoba átlagosan 269 fontba (120 ezer forintba) kerül éjszakánként, egy átlagos éttermi étkezésért pedig 19 fontot (8500 forintot) kell otthagyni.
Európában Dublin vezeti a mezőnyt: az ír városban egy szállodai szoba éjszakánként 312 fonttal (140 ezer forinttal) könnyíti meg a bankszámlát.
Nem meglepő módon Oslo a lista harmadik legdrágábbja, a norvég fővárosban egy hotelszoba átlagára 162 font (72 ezer forint). Ha már szállodák, Edinburgh és Inverness befért az első ötbe, mivel a skót városokban a szobák éjszakánkénti átlagára meghaladta a 200 fontot (89 ezer forintot).
A világ legdrágább városlátogatásai:
- Los Angeles, USA
- Dublin, Írország
- Oslo, Norvégia
- Párizs, Franciaország
- Milánó, Olaszország
- Edinburgh, Egyesült Királyság
- Las Vegas, USA
- Inverness, Egyesült Királyság
- Amszterdam, Hollandia
A Földközi-tenger hatalmas. Gibraltártól és Spanyolországtól kezdve Görögországig, Törökországig, Egyiptomig és Tunéziáig terjed, összesen huszonkét ország (és három kontinens) rendelkezik legalább egy tengerparttal „belőle”. És bár néhány mediterrán úti célról a magas árak jutnak eszünkbe, azért nem mindegyik drága.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
rangsor | lista | legdrágább | városok | városlátogatás | utazás
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!