Ritkán keresünk fel vásárlási céllal repülőteret, pedig köztudottan változatos és minőségi árukínálattal találkozhatunk a terminálokon. Akadnak olyan termékek, amelyeket kifejezetten megéri reptéren vagy éppen a repülőgépen beszerezni, bőven vannak viszont kerülendő áruk is. Az Insider légikísérők tanácsait összegyűjtő cikkét alapul véve megmutatjuk, mire ajánlatos odafigyelni.
Nasit nyugodtan
Az egyik belföldi amerikai társaságnál dolgozó Lorrie Metrejean osztja azt a véleményt, mely szerint a repülőterek éttermei meglehetősen túlárazottak, viszont úgy véli, ha nassolnivalóról van szó, nem lőhetünk mellé. Bizonyos snackeket kifejezetten kedvező áron lehet megvásárolni, ár-érték arányt tekintve tehát jól járhatunk.
Kozmetikai mennyország
Akiket érdekelnek a szépségápolási cikkek, bizonyára alig várják, hogy a várakozási időt a duty free üzletekben tölthessék el.
A reptéri kozmetikumok választéka kiemelkedőnek mondható, számos olyan terméket lehet ott beszerezni, melyek egy átlag üzletben nem biztos, hogy kaphatóak.
Egy másik légiutas-kísérő, Lorelei McAree hozzáteszi, hogy kiváló opció egy duty free shop arra az esetre, ha valami újat próbálnánk ki. Szerinte figyelemre méltó a bőrápolási termékek felhozatala, arról nem beszélve, hogy egy-egy országban különféle specifikus készítmények is megcsíphetőek.
Megéri techcuccot venni
McAree nem mondott újat azzal, hogy ha valamilyen elektronikai eszközt vásárolunk a repülőtéren, akkor az rosszabbul esik a bankkártyánknak, mintha egy belvárosi üzletben tennénk meg. Ugyanakkor kisebb készüléket (például fülest) nyugodtan vehetünk a fedélzeten, a légitársaságok kedvezőbb árakat kínálnak a repterekhez képest.
Inkább alkoholmentesen
Az alkoholos italokat nem feltétlenül ajánlja a repülőtéren beszerezni, mert drágábbak, és dehidratálják az utast.
Utóbbihoz azért hozzátennénk, hogy nem kötelező az utazás alatt magunkba dönteni a reptéren vett üveg bourbont.
Engedjük el a szuveníreket
Ismerős a történet: indulás előtt még gyorsan bedobunk néhány apróságot a kosárba, mert elfelejtettük a kollégáknak és a családnak szánt ajándékokat. Biztosan örülnek majd a tengerpartot megidéző legyezőnek, vagy a város címerével ellátott fakanálnak.
Nem meglepő viszont, hogy ezek a termékek is túlárazottak, másrészt közhelyesek.
Ha mindenképpen szuvenírekben gondolkodunk, és nem utolsó pillanatos kapkodásra vagyunk kárhoztatva, inkább a helyi üzletekben nézelődjünk!
Nyakpárnát otthonról
Lorelei McAree tanácsa alapján próbáljunk meg saját nyakpárnával nekivágni egy hosszabb utazásnak. Ennek egyaránt vannak gazdasági és higiéniai okai is: a repülőtéren szép summát kérnek az ülve alvást valamilyen szinten elviselhetővé tévő puhaságért, illetve ha csak nincsenek védőcsomagolással ellátva, jóval több baktériumot tartalmazhatnak az otthonról magunkkal hozott párnánál.
Viszlát, palackos víz!
Rengeteg repülőtéren adott a lehetőség vízzel teletölteni a saját palackunkat, miután átvágtunk a biztonsági ellenőrzésen – és most nem a mosdóra kell gondolni.
Ez anyagilag sem elhanyagolható tényező, továbbá sokat tehetünk a környezetvédelemért is, ha saját kulacsunkat használjuk a sokadik műanyagpalack helyett.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Insider, fotók: Unsplash)
repölőgép | reptér | tanács | nem érdemes | légiutasRitmus, ha elkap – Ezeken a kihagyhatatlan Bartók Tavasz-programokon el fog
Elképesztő mennyiségű magyarországi utasra számít a Wizz Air

Mi a közös Rio de Janeiróban, egy alig ismert horvát luxus menedékben, és egy hotellé alakított New York-i reptéri terminálban? Mindet bemutatjuk a Roadster legfrissebb számában! Ezeken kívül találkozunk a világ egyik legnevesebb dizájnerével, Jaime Hayonnal, bemutatunk hat remek hazai kabinházat és kiderítjük, hol lehet jó vermutot inni Magyarországon. Ezzel még nincs vége, ugyanis elmentünk Provence-ba és kipróbáltuk az új 7-es BMW-t, Svédországban pedog a Toyota RAV4-et. Egy asztalhoz ültettük Péterfy Bori rocksztárt, Gerendai Károly kultmogult, Szabó Simon színészt, Molnár S. Szonja kurátort és Tombor Zoltán fotográfust, és kifaggattuk őket Budapesthez fűződő érzelmeikről. Elmeséljük milyen Marokkó egyik feltörekvő szörfmekkája, Taghazout, és benézünk a főváros új dizájnhoteljébe, a Verno House-ba is. Megszólaltatjuk még Kertész Attila képzőművészt, Sivák Zsófit, a Heves-megyei kocsmák Robert Capáját, és még Puzsér Róbert is tollat ragadott a kedvünkért. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!