Az európaiak szerencsés helyzetben vannak, mert a világ legerősebb útleveleit birtokolhatják. Emellett több tucat ország kötött vízummentességi megállapodást az EU-val, ahol akár három hónapig is maradhatunk. Ha pedig ennél is tovább élveznénk egy távoli ország vendégszeretetét, akkor erről a listáról válogathatunk a jobbnál jobb helyek közül.
Fidzsi-szigetek: sznorkelezés türkizkék vizeken
Aki tényleg hosszabb időre maga mögött hagyná az ismerős kontinenst, az négy boldog hónapot tölthet az érintetlen strandjairól és izgalmas búvárhelyszíneiről ismert csendes-óceáni szigetcsoporton, amely tökéletes hely a lazításra és a kikapcsolódásra. Miután kimerítettük a nagyobb szigetek, Vanua Levu és Viti Levu lehetőségeit, további háromszáz kisebbet fedezhetünk még fel akár sznorkellel.
Örményország: bibliai hegyek és pálinkakóstolás
Uniós útlevéllel évente száznyolcvan napot tölthetünk vízummentesen Örményországban, amely egyébként is kötelező program a történelem szerelmeseinek, akik rengeteg világörökségi helyszínt fedezhetnek ott fel a középkori Haghpat kolostorkomplexumtól a 7. századi Zvartnotsz-katedrálisig.
Emellett lenyűgöző a természeti táj is a Szevan-tó nyugalmától a bibliai Ararát-hegyig, és ne feledkezzünk meg a helyben készülőt borról és tölgyfahordóban érlelt pálinkáról sem.
Mexikó és Panama: egy év szünet Közép-Amerikában
Mexikó és Panama egyaránt száznyolcvan napos vízumot kínál, így a kettővel együtt egy egész évet tölthetünk a tengerentúlon.
Ha túljutunk Cancun bulivárosán, jutalmul Tulum csillogó cenotéit, a Yucatán-félsziget maja romjait és Mexikóváros nyüzsgő művészeti szcénáját kapjuk. Ha kiutaztuk magunkat, megpihenhetünk Panamában, a San Blas-szigetek fehér homokos strandjain és relaxálhatunk a Volcan Baru Nemzeti Park buja dzsungelében.
Nagy-Britannia: munka és utazás
A Brexit ellenére uniós útlevéllel továbbra is akár hat hónapig is maradhatunk az országban, ez idő alatt pedig üzleti találkozókon, rendezvényeken és konferenciákon építhetik a vállalkozásukat, akiknek nemcsak a pihenésről szól az utazás. London mellett persze érdemes más városokat is felfedeznünk, például Manchestert és Liverpoolt, és festői kempingtúrát tehetünk a Lake Districtben vagy Walesben.
Kanada: kultúra és természet
Szintén fél évig maradhatunk a pezsgő városokkal és lélegzetelállító természeti tájakkal teli északi országban. Az aktív kalandokat keresők bevehetik a Sziklás-hegységet vagy síelhetnek Whistlerben, míg az ínyencek Toronto, a zene szerelmesei pedig Montréal felé vehetik az irányt.
Aki pedig mindenbe belekóstolna, annak a helyekkel, erdőkkel és partokkal körülvett Vancouver lehet az ideális választás.
Peru: vízesések között, inka ösvényeken
A maximális 183 napos tartózkodás alatt a Machu Picchu után az Andok-hegység inka ösvénye még sok felfedezni valót kínál. Az ország igazán bővelkedik a csodaszámba menő természeti látnivalókban a misztikus Szivárvány-hegytől a Titicaca-tavon át a fenséges Gocta-vízesésig.
Grúzia: hegyek és strandok
Az apró állam csaknem száz ország polgárainak kínál egyéves vízummentes tartózkodást. Ez rengeteg időt biztosít a festői falvakkal és középkori őrtornyokkal tarkított Kaukázus-hegység bejárására, ami után jól megérdemelt pihenőt tarthatunk a Fekete-tenger partján, mielőtt elindulna a fővárosba, Tbiliszibe, ahol a mesebeli régi épületek és az új funkciót kapott egykori ipari emlékek alkotnak kontrasztot.
Ha Európán belül költöznél, ebben az országban javulhat a legnagyobbat az életminőséged, ha pedig családdal mennél, ezek a legjobb célpontok.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)
utazás | unió | leghosszabb | nagy sztori | tartózkodási idő
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!