Színházként született újjá ez a látványos 19. századi malátaház

A Tim Ronalds Architects tervező iroda egy Canterburyben található 19. századi malátaházat alakított át monumentális színházzá úgy, hogy közben megtartotta az eredeti épület acél, tégla és faszerkezetét is.

A londoni székhelyű cég egy négyszáz férőhelyes színházat, tánc- és drámastúdiókat, öltözőket és tárolóhelyiségeket alakított ki az 1898-ban épült egykori malátaházban úgy, hogy közben folyamatosan arra törekedett, hogy az eredeti szerkezetből minél többet megőrizhessen, így megtarthassa az épület autentikus stílusát.

A malátaház belül három különálló részből állt, amelyek lekövették a malátagyártás teljes folyamatát.

A belső terekben a vastag téglafalak, a durva textúrák, a masszív öntöttvas oszlopok és gerendák, a nehéz fapadlók és a rácsos tartószerkezetek domináltak, az újjászületés során pedig meg is őrizték ezeket.

Azonban jelentősen átszabták a fő helyiséget, hiszen egy háromszintes teret kellett létrehozniuk nézőtérrel, színpaddal és zenekari árokkal együtt. Ehhez új acélrácsokat kellett helyezniük a tetőbe, így elvághatták a meglévő oszlopok egy részét.

A nézőtér és különösen az erkély kialakításakor az olyan robosztus anyagokra esett a választásuk, mint a fa és az acél annak érdekében, hogy az ipari történelemmel rendelkező épület szerkezetébe minél inkább beleolvadhasson.

A komplexumban helyet kapott még egy étkező és több kisebb stúdió is, a földszinti terekben pedig konyha és mosdóhelyiségek találhatók.

(Fotók és forrás: Dezeen)

építészet | malátaház | belsőépítészet | enteriőr | sörgyár | színház

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom