Az biztos, hogy sokan örömmel elfogadnák. A kérdés már csak az, hogy ki lehetne méltó rá?
No meg persze az, hogy ki tud érte kifizetni 40-50 millió forintot, a tervek szerint ugyanis ennyiért árverezik majd el március elején. Az autó eszmei értékét nagyban növeli az a tény, hogy mindeddig az egyik legsikeresebb amerikai autóversenyző, Mario Andretti tulajdonában állt.
Az olasz származású pilóta szinte minden jelentős autós sorozatban győzni tudott,
a mai napig ő az egyetlen versenyző, aki megnyerte az indianapolisi 500-as versenyt, a NASCAR-ban szereplő Daytona 500-as futamot és a Forma-1-es világbajnokságot is.
Öt évtizeden át húzódó példátlanul sikeres karrierje alatt (még 53 évesen is nyerni tudott az IndyCarban) több mint száz futamgyőzelmet zsebelt be a különböző versenysorozatokban.
Mindezek fényében egyáltalán nem meglepő, hogy Andretti jó ízléssel nyúlt az olasz sportkocsikhoz. Ezt az 1991-es Lamborghini Diablót is nagy becsben tartotta pennsylvaniai otthonában. Tavaly az autó egy igen alapos felújításon esett át, mind műszakilag, mind esztétikailag felfrissítették. A belseje azonban egy új sztereó fejegységtől eltekintve teljesen eredeti és érintetlen. Pont úgy tökéletes, ahogy van.
A Diablo – amelynek kilométerórája mindössze 35 ezernél jár – most tehát türelmetlenül várja az új tulajdonosát, aki remélhetőleg ugyanúgy élvezi majd, mint ahogyan a legendás korábbi gazdája; szélsebesen, mindig a győzelemre hajtva.
Ez is érdekelhet:
(Képek: RM Sotheby’s)
mario andretti | autó | pilóta | árverés | versenyIstenekkel és hősökkel léphetünk be egy különleges univerzumba júniusban Budapesten
Amikor megérint a prémium autózás érzése – a Pappas Auto három évtizede hazánk élvonalában

Itt a nyár, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 12. száma. Mit találunk benne? Mutatunk pár remek helyet Sydneyben, egy helyi segítségével felfedezzük Torinót, kipróbáljuk milyen az egyik legújabb bringás trend, a gravelezés, és leteszteljük a Mazda CX 60-asát. Leülünk beszélgetni a Lissoni vezető építészével, bejárjuk az újjászületés előtt álló Gellértet, kifaggatunk egy portugál borászt, Daniel Niepoortot, és leültetünk egy asztalhoz öt izgalmas egyéniséget. Interjúzunk Alessanadro Gaultieri parfümkészítővel, akit a szakma legveszélyesebb orrának tartanak, ukulelézett nekünk Wolfgang Puck egyik közeli munkatársa, Tetsu Yahagi, és bejárjuk Ahn Tuan és társai legújabb, frissen megnyitott budapesti éttermeit. Kiderítjük, képes lehet-e a ChatGPT megírni a következő bestsellert, megnézünk közelről öt lélegzetelállító hotelt, és bemutatjuk a skandináv dizájn állócsillagait is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!