A megtalált paradicsom ez a privát sziget

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A Seychelle-szigetekhez tartozó Platte-sziget egy magánbirtok, a helyi identitáshoz erősen kapcsolódó niche butikhotellel, és számos egyedi szolgáltatással.

A Waldorf Astoria New York szívében található luxushotelje a napokban nyitott meg újra hétéves felújítás után, közben viszont egy teljesen más világot is meghódított a világ egyik legismertebb luxusszállodája.

Másfél éve egy trópusi magánszigeten, 130 kilométerre (húszperces repülőútra) Mahétól, a Seychelle-szigetek fővárosától megnyitott a szigetcsoport egyik legexkluzívabb helye, a Waldorf Astoria Seychelles Platte Island.

A hotel ötven nagyméretű, mégis meghitten berendezett, az elveszett paradicsom hangulatát idéző villát kínál. Minden villához saját személyzet jár, a tervezéskor a szingapúri Eco.ID stúdió építészei tekintettel voltak a környező tájra és az ökológiai szempontokra, például nyomon követhető eredetű anyagokból építkeztek. Semleges és harmonikus színek emelik ki a sziget életének valódi színeit. a szellős belső terek átfolynak a külső részekbe.

A külső tereket pedig a fehér homokos strand, és a tizennégy kilométer hosszú korall-lagúna uralja, valamint a tágas privát medencék – minden villához saját.

A Platte-szigetet csak 1769-ben fedezték fel, és nevét rendkívül lapos profiljáról kapta: a legmagasabb pontja csupán három méterrel van a tengerszint felett. Mindössze 0,578 km², a nagy részét buja trópusi növényzet borítja, ami a zátony érintetlen vizeivel együtt idilli hely a vadon élő állatoknak – és azok megfigyelésére.

A víz fő látnivalói a szardínia, a ráják, a mantaráják és a kisebb, ártalmatlan cápafajok.

Ez az Indiai-óceán egyik legjobban megőrzött ökoszisztémája, amit a hotel kellő felelősséggel közelít meg: stratégiailag védi azt, és aktívan részt vesz a tisztaságának megőrzésében.

„Célunk, hogy nulla környezeti hatású üdülőhely legyünk, ezért nagyon gondosan választjuk meg, hogy mit és hogyan teszünk

– jelenti ki Elias Pertoft, a helyi hotel vezérigazgatója. – Szorosan együttműködünk nemzetközileg elismert egyetemekkel, hogy elmélyítsük az óceánnal kapcsolatos ismereteinket, és új fenntarthatósági gyakorlatokat alakíthassunk ki. Mert az igazi luxus nemcsak a kényeztetésről szól, hanem a természettel való mély kapcsolat ápolásáról is.”

Az ötven, egy-öt hálószobás villán kívül a Platte Island vendégei hat éttermet és bárt is találnak, a vezető séf a tapasztalt ausztrál Jane-Therese Mulry.

A szórakoztatásról gyerek- és tinédzserklub, szabadtéri mozi, teniszpályák és egy terápiás menüvel működő gyógyfürdő gondoskodik.

A Waldorf Astoria Seychelles Platte Island fő vonzereje azonban a tengeri világ felfedezése, a vadvilág megfigyelésén túl olyan vízi sportok, mint a kiteszörfözés, a búvárkodás, a kirándulások tengerbiológusokkal vagy az óceáni szafari vitorlással.

(Forrás: FIPR, fotók: FIPR/Felix Studios)

szállás | utazás | hotel | Seychelle-szigetek | luxusutazás | luxus

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Nem az nyer, aki a leggyorsabb – kipróbáltuk a világ egyik legtakarékosabb versenyautóját
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom