Egy hónap múlva indul az ország legnagyobb és legnépszerűbb kulturális rendezvénye, a Múzeumok Éjszakája, amely több száz helyszínen több ezer programmal vár bennünket június 21-én. Az idén Gubás Gabi Jászai Mari-díjas színművész lesz az esemény nagykövete, a kiemelt város pedig Miskolc lesz.
Az idei Múzeumok Éjszakája nagyköveteként Gubás Gabi már a rendezvény előtt – a Facebookon és az Instán – elkalauzol bennünket a Gödöllői Királyi Kastélyba, ahol bepillant Sissi, vagyis Erzsébet királyné megelevenedő hétköznapjaiba, majd ízelítőt ad a Néprajzi Múzeum különleges programkínálatából, ahol megismerkedik egy székely fafaragóval és egy táncossal, illetve felfedezi a világ néprajzi kincseit. A kiemelt helyszínen, Miskolcon Laborfalvi Róza és Jókai Mór nyomába ered, és felkutatja a sok százezer éves őslénytani leletet a Pannon-tenger Múzeumban. Élményeiről kisfilmjeink számolnak majd be.
Kiemelt helyszín: Miskolc
Évezredes emlékek, természeti kincsek és különleges művészeti alkotások fogadnak Miskolcom az idei programban. Kiemelt helyszínként a város múzeumai és közgyűjteményei számtalan színes és izgalmas programmal készülnek a Múzeumok Éjszakájára.
- A Pannon-tenger Múzeumban több százezer éves időutazás fogadja a látogatókat, ha végigsétálnak Földünk múltjába vezető őserdei ösvényeken és kipróbálják az interaktív tárlat izgalmas elemeit.
- Feljőve a föld alól, a Hermann Ottó Múzeum Virágzó Népművészet tárlatához kapcsolódóan a látogatók kipróbálhatják magukat a népi kismesterségek és a néptánc területén, a népművészeti divatbemutatón pedig megcsodálhatják nagykövetünket, Gubás Gabit, valamint közösen énekelhetnek is a Miskolczi Dalárdával.
- Flashmobbal készülnek a Miskolci Nemzeti Színház színészei, ezen az éjszakán találkozik egymással Sissi, Laborfaly Róza és Jókai Mór is. Megelevenedik Jókai korának irodalma és zeneművészete, a Régészeti Látványraktárban pedig rendhagyó kiállítással és interaktív tárlattal várják az érdeklődőket.
A részletes programkínálat június elejétől lesz elérhető az esemény hivatalos oldalán.
Az események helyszín, időpont és programtípus szerint is kereshetőek lesznek majd, de addig is érdemes követni a Muzéj Facebook- és Instagram-oldalát is, ahová előzeteseket, hasznos információkat posztolnak majd a szervezők, és még nyereményjáték is lesz.
A Múzeumok Éjszakája fő szervezője a Kulturális és Innovációs Minisztérium, kiemelt
médiapartnere az M5 csatorna és a Kossuth Rádió, együttműködő partnere a Lengyel
Idegenforgalmi Szervezet, szakmai partnere a SZTAKI.
(Forrás, fotók: Múzeumok Éjszakája)
kultúra | program | gubás gabi | muzéj | miskolc | múzeumok éjszakája
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Így vehetsz részt a tavasz legjobb boros-zenés buliján!
Több mint két méter magas, kézzel festett húsvéti tojásokat láthatsz a határ közelében
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!