Óriási az érdeklődés a Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben című időszaki kiállítás iránt, ezért meghosszabbították az időszaki tárlatot.
Március 15-én nyílt meg, és két hét után már több mint 15 ezren látták a Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben kiállítást.
A kiállítás az Erdélyi Fejedelemség uralkodóinak reprezentációját és kincseit tárja az érdeklődők elé. A tárlat a legkiemelkedőbb magyarországi és erdélyi múzeumok – a Magyar Nemzeti Múzeum, az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont, a Csíki Székely Múzeum, az Erdélyi Történeti Múzeum és a Székely Nemzeti Múzeum – közreműködésével jött létre.
A látogatók a kiállításon megismerhetik a fejedelmek korabeli portréit, valamint azok politikai és kulturális jelentőségét. A kiállítást tavaly tavasszal indították Székelyföldre, azt először Csíkszeredában, majd Marosvásárhelyen láthatták az érdeklődők, Erdélyben összesen 23 ezren látogatták a tárlatot.
Az Erdély történetét bemutató tárlat olyan kincsekkel érzékelteti a korszak reprezentációs igényeit, amelyeket ebben az összeállításban először láthatott a nagyközönség erdélyi múzeumokban.
A kiállítás látogatottságának ilyen ütemű növekedése egyértelműen bizonyítja, hogy a közönség érdeklődése nemcsak a művészetek, hanem a történelmi értékek iránt is folyamatosan nő.
A tárlat április 13-ig tekinthető meg a Magyar Nemzeti Múzeumban, ahol a belépőjegyekből befolyt bevétel felét a székelyföldi múzeumok támogatására fordítják. Érdemes minél előbb ellátogatni és elmerülni a fejedelmek aranykorának pompájában.
Ha nemcsak Budapesten jársz kiállításra, akkor feltétlenül érdemes ellátogatnod a veszprémi CODE-ba, ahol megnézheted a Notre Dame-ot egy 3D-s bejárás keretében részletesen is. Ugyanott számos más rendezvény is van, például a BABEL című produkció, egy audiovizuális utazás, amely Jorge Luis Borges Bábeli könyvtár című novellája nyomán született.
(Forrás: közlemény)
Fejedelmek aranya | Magyar Nemzeti Múzeum | erdély | múzeum | kiállítás

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!