A vikingek, az északi fény, a fjordok és a friluftsliv országa közel két évig tartó utazási korlátozások után ismét örömmel lát minden nemzetközi turistát.
Január 26-i hatállyal Norvégia ugyanis megszüntette a kötelező karantént.
Norvégia 2020 márciusa óta tíz napos karanténra kötelezte a nem uniós országból érkezőket. November végén aztán módosította a szabályait, lehetővé téve, hogy a turisták az érkezést követő hetvenkét órával elvégzett negatív PCR-teszttel kikerülhessenek a karanténból.
Most azonban teljesen eltörölte ezt a kötelezettséget.
Minden tizenhat éves és annál idősebb érkező – függetlenül attól, hogy be van-e oltva –, beléphet Norvégiába, amennyiben legkésőbb hetvenkét órával indulás előtt kitölt egy beutazási regisztrációs lapot, majd a repülőtérre érkezéskor ingyenes antigén gyorstesztet végeztet. Azoknak, akik nem rendelkeznek érvényes oltási igazolással – a norvég hatóságok szerint ide tartozik a norvég Covid-igazolás, az EU digitális Covid igazolása vagy az Egyesült Királyság NHS Covid-passza –, beleértve az oltatlanokat is, a Norvégiába induló járatuk indulása előtt legfeljebb huszonnégy órával készült negatív Covid-tesztet (PCR vagy antigén) kell bemutatniuk.
A Norvég Közegészségügyi Intézet rámutatott, hogy védettségivel nem rendelkező utasok a regisztrált utasok hét, a covidos esetek négy százalékát teszik ki. Ezért arra a következtetésre jutottak, hogy az intézkedésnek kevés hatása van a járványügyi helyzet alakulására, vagy a norvégiai kórházi kapacitásra, azaz nem tartja szükségesnek az utazást követő kötelező karantént.
Hogy mi tesz boldoggá egy országot, azt nehéz meghatározni. A minőségi egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés? A várható hosszú élettartam? A pénzügyi stabilitás? A szabadság? A társadalmi kapcsolatok? Vagy mindezek kombinációja? És hogyan lehet egyáltalán rangsorolni az életminőséget, amit szinte lehetetlen számszerűsíteni? AWorld Happiness Report az elmúlt kilenc évet tekintve bevállalta a kihívást, és számos adatra támaszkodva meghatározta, hogy a világ egyes országai hogyan állnak a boldogság – vagy ahogyan az elemzés nevezi – az “átlagos nemzeti életértékelés” tekintetében.
(Forrás: AFAR, Government.no, fotók: Getty Images)
európai unió | eltörlés | kötelező | koronavírus | karantén | beutazás
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!