A vikingek, az északi fény, a fjordok és a friluftsliv országa közel két évig tartó utazási korlátozások után ismét örömmel lát minden nemzetközi turistát.
Január 26-i hatállyal Norvégia ugyanis megszüntette a kötelező karantént.
Norvégia 2020 márciusa óta tíz napos karanténra kötelezte a nem uniós országból érkezőket. November végén aztán módosította a szabályait, lehetővé téve, hogy a turisták az érkezést követő hetvenkét órával elvégzett negatív PCR-teszttel kikerülhessenek a karanténból.
Most azonban teljesen eltörölte ezt a kötelezettséget.
Minden tizenhat éves és annál idősebb érkező – függetlenül attól, hogy be van-e oltva –, beléphet Norvégiába, amennyiben legkésőbb hetvenkét órával indulás előtt kitölt egy beutazási regisztrációs lapot, majd a repülőtérre érkezéskor ingyenes antigén gyorstesztet végeztet. Azoknak, akik nem rendelkeznek érvényes oltási igazolással – a norvég hatóságok szerint ide tartozik a norvég Covid-igazolás, az EU digitális Covid igazolása vagy az Egyesült Királyság NHS Covid-passza –, beleértve az oltatlanokat is, a Norvégiába induló járatuk indulása előtt legfeljebb huszonnégy órával készült negatív Covid-tesztet (PCR vagy antigén) kell bemutatniuk.
A Norvég Közegészségügyi Intézet rámutatott, hogy védettségivel nem rendelkező utasok a regisztrált utasok hét, a covidos esetek négy százalékát teszik ki. Ezért arra a következtetésre jutottak, hogy az intézkedésnek kevés hatása van a járványügyi helyzet alakulására, vagy a norvégiai kórházi kapacitásra, azaz nem tartja szükségesnek az utazást követő kötelező karantént.
Hogy mi tesz boldoggá egy országot, azt nehéz meghatározni. A minőségi egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés? A várható hosszú élettartam? A pénzügyi stabilitás? A szabadság? A társadalmi kapcsolatok? Vagy mindezek kombinációja? És hogyan lehet egyáltalán rangsorolni az életminőséget, amit szinte lehetetlen számszerűsíteni? AWorld Happiness Report az elmúlt kilenc évet tekintve bevállalta a kihívást, és számos adatra támaszkodva meghatározta, hogy a világ egyes országai hogyan állnak a boldogság – vagy ahogyan az elemzés nevezi – az “átlagos nemzeti életértékelés” tekintetében.
(Forrás: AFAR, Government.no, fotók: Getty Images)
norvégia | beutazás | eltörlés | nem eu | koronavírusEbben az országban most inkább ne szálljunk be az alternatív taxiba
Erre indulj, ha Horvátország kicsiny Velencéit keresed!

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!